• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-4190-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

نبود نقدینگی مشکل اصلی واحدهای صنعتی مشکل‌دار گیلان

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گیلان گفت:به منظور جذب تسهیلات حمایتی به بخش صنعت گیلان به تلاش جهادی و مضاعف نیازمندیم.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،فرهاد دلق پوش گفت:بیشترین و مهمترین عامل که حجم وسیعی از واحدهای نیمه فعال و مشکل دار استان با آن روبرو هستند، مشکل منابع مالی و نقدینگی است.

وی افزود:عمده‌ترین مشکل در توسعه اقتصادی استان عدم  ارائه تسهیلات به هنگام به واحدهای صنعتی استان دانست و افزود: منابع بانکی نزد مدیران و کارشناسان بانکی امانت است و با دقت نظر برای توسعه جامعه از این امانت باید استفاده شود، باید رویه‌ها اصلاح،فرایندها کاهش و به سرعت اقدام شود.

دلق‌پوش خاطرنشان‌ کرد: تشکیل کارگروه نظارت بر ارائه تسهیلات بانکی را در برنامه خواهیم داشت تا با بررسی و نظارت بر منابع بانکی تخصیصی،کارسازی تسهیلات حمایتی  فقط در این بخش انجام شود و توسعه اقتصادی استان حیثیتی است و باید روند سریع تری بخود بگیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان افزود:اگر در جایی هم  مشکلی در روند اجرای کار دیدیم باید با همفکری و تعامل و همکاری نسبت به رفع آن اقدام کنیم و از آن به سادگی نباید گذر کنیم و قطعاً راهکار برون رفت از مشکل را ارائه کنیم، به عبارتی دیگر لازم است هم کارشناسی کنیم و هم کارگشایی. و صرفاً نباید به امور کارشناسی بسنده شود بلکه در راستای تامین منابع پروژه های اقتصادی  و توسعه استان باید کارگشایی شود.

وی با تاکید به ضرورت ثبت تسهیلات اعطایی در سامانه بهین یاب،عنوان کرد: ثبت آمار تسهیلات اعطایی در سامانه باعث تصمیم‌گیری درست در مراحل بعدی خواهد شد، لذا مدیران بانکها مسائل و راهکارهایی را که باعث سرعت بخشی به امور می‌شود را ارائه دهند تا مشخصات به صورت شفاف جهت دریافت تسهیلات صنعتی در سامانه بهین‌یاب ثبت شود.

وی بر فعالیت جهادی و مضاعف، علاوه بر ساعت اداری توسط بانکهای عامل تاکید کرد و گفت:با توجه به زمان اندک در جذب منابع باید بنحوی در ارائه تسهیلات برنامه‌ریزی شود که هماهنگی اطلاعاتی بین بانکها انجام شود و نباید در این امور با بخشی‌نگری عمل شود و تا جایی که امکان دارد در روند کار در چارچوب قوانین، تسریع شود.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان ضمن تقدیر از بانکهایی که سرعت عمل و تعامل لازم را در جذب منابع داشته‌اند، گفت: خواسته ما اینست با توجه به نیاز استان به اشتغالزایی و توسعه اقتصادی، مدیران بانکها با صنعت استان همراه باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: