• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-3890-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

افزایش رغبت جوانان به تولید فندق در رودسر

مدیرجهاد کشاورزی رودسر گفت:رغبت جوانان روستایی این شهرستان به تولید فندق در رودسر افزایش یافته است.

احسان الله مشتاق در گفت و گو با ایسنا-منطقه گیلان،با بیان اینکه این شهرستان از قطب‌های تولید فندق در استان محسوب می‌شود،گفت: در حال حاضر بیش از 12هزار و 700هکتار از اراضی رودسر به تولید فندق اختصاص دارد.

وی افزود:در شهرستان رودسر 8هزار نفر به تولید فندق مشغول هستند و به صرفه بودن تولید این محصول موجب شده است که رغبت جوانان روستایی به تولید فندق در این شهرستان افزایش یابد.

مشتاق با بیان اینکه برطرف کردن مشکلات آبیاری می‌تواند تولید این محصول را در رودسر افزایش دهد،خاطر نشان کرد:در حال حاضر اقداماتی برای آبیاری قطره‌ای باغات فندق این شهرستان در حال انجام است و باید توسعه یابد.

مدیر جهادکشاورزی رودسر با اشاره به اینکه جوانسازی باغات فندق یکی دیگر از راهکارهای افزایش تولید فندق در رودسر است،خاطر نشان کرد: امسال 10هزار تن فندق در شهرستان رودسر تولید شد و افزایش تولید این محصول در سال آینده از اولویت های کاری جهادکشاورزی رودسر است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اغلب فندق رودسر به صورت خام فروخته می‌شود، تصریح کرد: امروز در دنیا از فندق در محصولات مختلف آرایشی استفاده می‌شود و ارتقای صنایع تبدیلی در خصوص این محصول می تواند ارزش افزوده این محصول را به فندق‌کاران برگرداند. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: