• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-3390-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

صادرات کیوی‌ باکیفیت گیلان ،راهکار اصلی حفظ بازارهای هدف

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت برای حفظ بازارهای هدف و افزایش صادرات کیوی‌های گیلان،ارتقای کیفیت گیلان راهکار اصلی محسوب می‌شود.

حبیب جهانساز در گفت وگو با ایسنا-منطقه گیلان، گفت: برداشت کیوی در گیلان در حال انجام است و تولید امسال این محصول در استان نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری دارد.

وی افزود:سال گذشته 130هزار تن کیوی در گیلان تولید شد،این درحالیست که پیش‌بینی می‌شود امسال تولید این محصول به 141هزار تن برسد.

جهانساز با اشاره به اینکه کشورهایی چون آذربایجان،روسیه، عراق،ترکیه و هندوستان از جمله مشتریهای کیوی گیلان محسوب می‌شوند، ادامه داد: برای حفظ این بازارها باید کیوی با کیفیت بسیار مناسب وارد این کشورها شود، از این رو به کیوی کاران توصیه کردیم تا از برداشت زودرس کیوی از باغات خود داری کنند و خوشبختانه این هدف مهم تحقق یافت.

 معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان،خاطر نشان کرد: رتبه صادرات کیوی گیلان در بازارهای هدف خوب است و همه تلاش ما این است که همچنان این بازارها را با صادرات کیوی‌های خوب حفظ کنیم.

وی تصریح کرد: تالش، آستار و رودسر از قطب‌های تولید کیوی در گیلان محسوب می‌شوند و امسال شاهد افزایش 8درصدی تولید کیوی در این شهرستانها هستیم.

جهانساز افزود: 5هزار نفر درگیلان در تولید کیوی فعالیت دارند و به دلیل به صرفه بودن تولید و فروش این محصول تعداد کیوی‌کاران به خصوص جوانان در این خصوص رو به افزایش است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گیلان با بیان اینکه هم اکنون 5هزار و 681هکتار از اراضی گیلان به تولید کیوی اختصاص دارد، تصریح کرد: درآمد خوب حاصل از تولید کیوی موجب شده است که برخی از زمین‌های رها شده توسط جوانان به باغات کیوی تبدیل شود.

    

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: