• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-3290-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

پیش‌بینی تولید بیش از صد هزار تن مرکبات در رودسر

مدیر جهاد کشاورزی رودسر گفت:وضعیت مرکبات رودسر امسال خوب است.

احسان‌الله مشتاق در گفت‌و‌گو با ایسنا– منطقه گیلان گفت: برداشت مرکبات در این شهرستان هنوز آغاز نشده است و اواخر آذرماه انجام می شود، اما مشاهدات عینی نشان می‌دهد که وضعیت مرکبات این شهرستان امسال خوب است.

وی افزود: سال گذشته صد هزار تن پرتقال،نارنگی،نارنج و مقدار کمی هم لیمو در این شهرستان تولید شد و پیش بینی می شود، امسال بیش از سال گذشته این محصولات مرکبات در رودسر تولید شوند.

مشتاق با بیان اینکه بیش از 6هزار نفر در 5هزار و 300هکتار در باغات رودسر به تولید مرکبات مشغولند،خاطر نشان کرد: حمایت بیمه‌ای بیشتر از باغات مرکبات از جمله تقاضاهای این قشر زحمتکش شهرستان است و امید می‌رود،تدابیر ویژه‌ای در این خصوص اندیشیده شود.

مدیر جهادکشاورزی رودسر با بیان اینکه در حال حاضر 35درصد باغات مرکبات رودسر اصلاح شده است و مابقی باغات قدیمی هستند، تصریح کرد:در باغات اصلاح شده ارقام کیفی چون پرتقال های تامسون و خونی تولید می شود که نسبت به دیگر ارقام از کیفیت مطلوب‌تری برخوردارند و بازارپسندی بهتری هم دارند.

وی گفت:مرکبات روسر علاوه بر مصرف در گیلان به دیگر استانها نیز صادر می‌شود،این درحالیست که اصلاح و نوسازی باغات قدیمی مرکبات این شهرستان می‌تواند علاوه بر کیفیت و کمیت مرکبات رودسر زمینه صادرات این محصول را به کشورهای همسایه فراهم کند.

  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: