• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-10889-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

دانشمند برتر دنیا در سال 2017 از نگاه یونسکو:

طب سنتی طبی بی‌ضرر است/ ایران ذخیره عظیم دانشی در طب سنتی است

دانشمند برتر دنیا در سال 2017 از نگاه یونسکو، طب سنتی را بی‌ضرر دانست و گفت: ایران ذخیره عظیم دانشی در طب سنتی و منبع عظیمی در گونه های گیاهان دارویی دارد.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، نشست خبری پرفسور علیرضا عظیمی دانشمند برتر دنیا در سال 2017 از نگاه یونسکو با اصحاب رسانه استان گیلان برگزار شد.

پرفسور علیرضا عظیمی متولد سال 1352 و گیلانی است. وی، رییس دپارتمان طب سنتی جهانی است. یک پایش در ایران جهت طبابت، یک پایش در روسیه جهت تدریس و یک پایش هم در ایتالیا به جهت آموزش هنرهای رزمی است.وی، سالهاست در حوزه طب سنتی فعالیت و تحقیق می‌‌کند.

وی، در این نشست با اشاره به فعالیت اولین دپارتمان طب سنتی جهان، گفت: دپارتمان مذکور در روسیه است و دانشمندان از کشورهای مختلف دنیا با این دپارتمان همکاری دارند.

عظیمی، طب سنتی را بی‌ضرر دانست و گفت: روش‌های درمانی کهن و علمی شدن این رشته‌ها در دنیا هدف دپارتمان است .

وی، با اشاره به اقلیم بی نظیر گیلان، افزود: ایران ذخیره عظیم دانشی در طب سنتی و منبع عظیمی در گونه های گیاهان دارویی دارد .

رییس دپارتمان طب سنتی جهانی، با اشاره به اینکه موضوع طب‌های سنتی بحث روز دنیا است، گفت: شناختن روش‌های درمانی بومی، ایجاد بانک اطلاعاتی از روش‌های درمانی و داروهای سنتی از موارد لازمی است که باید مورد توجه جدی مسئولان ذیربط در راستای ترویج طب سنتی در کشور قرار گیرد.

وی، دخالت در درمان را مشکل تمام کشورهای دنیا دانست و افزود: متاسفانه گاهی دیده می‌شود افرادی که تبحری در این زمینه ندارند، با دخالت در درمان پزشکی جان افراد را دچار مشکل می‌کنند.

عظیمی، در خصوص تحقیق پروژه‌ای پنج پیکر خود، اضافه کرد: تحقیق تئوری پنج پیکر روشی است که براساس روش‌های درمانی باستان مراحل درمانی را شامل می‌شود، این تحقیق، یک نوع کمک به درمان و طبی فراگیر است.

وی، یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری را طب سنتی دانست و گفت: تحقیق علمی کردن جز دغدغه‌های بسیاری از کشورهاست.

به گزارش ایسنا- پروفسور علیرضا عظیمی در پایان این نشست، افتخار کسب شده به عنوان دانشمند برتر دنیا از نگاه یونسکو در سال 2017 را تقدیم شهدای ایران اسلامی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: