• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1490-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

گیلان پایانه صادراتی کالا و خدمات کشور می شود

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان گفت:می خواهیم گیلان را به پایانه صادرات کالا و خدمات کشور تبدیل کنیم.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، فرهاد دلق پوش، امروز در گرامیداشت روز ملی صادرات که در سالن الغدیر استانداری گیلان در حال برگزاری است، گفت:ارج نهادن به سیاستهای صادراتی نظام به توسعه صادارتی غیر نفتی استان کمک می کند.

وی افزود: صادرکنندگان پرچم داران اقتصاد کشور محسوب می شوند و امروز از 18نفر از برگزیدگان صادرکننده استان تقدیر می شود.

دلق پوش با بیان اینکه گیلان به عنوان استان مرزی می تواند مرکز توسعه صادارت غیر نفتی به کشورهای آسیای میانه،حاشیه خزر و اروپا برای کشور باشد،خاطر نشان کرد: با بکارگیری سیاست ها و ابزار مختلف می خواهیم از گیلان به عنوان پایانه صادراتی کالا و خدمات کشور بهره مند شویم.

وی برتشکیل کنسرسیوم صادارتی در استان تاکید کرد و گفت:می خواهیم با این کنسرسیوم بازارهای بین المللی را به دست گیریم و از مرزنشینان در این خصوص بهره خواهیم برد.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان، خاطرنشان کرد: کار علمی و فکری برای حمایت از صادرکنندگان را در برنامه داریم.

دلق پوش گفت:باید بتوانیم سهم خود را از کشوری چون بازار روسیه کسب کنیم و نیاز به همگرایی و سیاست واحد داریم ضمن اینکه ارتقای کیفیت کالاها در تحقق این اهداف امر بسیار موثر است.

وی گفت: امسال میزان صادرات غیرنفتی گیلان ،نسبت به سال گذشته 4درصد رشد داشته است که عمدتا شامل محصولات نباتی است و بازار روسیه مشتری مهم این محصولات است.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه در صنعت نساجی گیلان می تواند بازارهای مهمی را در منطقه کسب کند، تصریح کرد:در صادارت سیمان ،تولید کاغذ،فولاد خام و محصولات فولادی و انواع دارو،روغن نباتی رشد خوبی داشتیم.

دلق پوش افزود: در تعداد اشتغال پروانه های صنعتی بیش از 27درصد افزایش را در بخش صنعت گیلان شاهد هستیم.

وی گفت:با اتحاد و انسجام تشکلهای مرتبط اقتصادی در بخش های خصوصی نظیر اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و اتحادیه مرزنشینان می توان موتور محرکه صادراتی را در قالب یک یا چند کنسرسیوم صادراتی روشن به حرکت وا داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: