• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1290-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

ممنوعیت هرگونه ساخت و ساز در زمین‌های نسقی گیلان

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت:هرگونه ساخت و ساز در زمین های نسقی ممنوع است.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،علی خاوری، با بیان اینکه یکی از وظایف راه و شهرسازی در استان ها تهیه طرح جامع برای هریك از شهرها با توجه به ضوابط و استانداردهای مصوب و تعیین ضوابط و استانداردها برای تهیه نقشه های هادی و اعلام آن به وزارت كشور است، گفت: بعد از تهیه طرح‌های هادی و جامع اگر اراضی داخل محدوده باشد اراضی ملی است و منابع طبیعی موظف است اسناد آنرا انتقال دهد.

وی اضافه‌ کرد: بعد از اینکه چاف و چمخاله به شهر تبدیل شد از سال 89 تاکنون 548 هکتار از اراضی این منطقه را براساس  ماده 10 قانون زمین شهری به مالکیت دولت و به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن درآوردیم و 120 هکتار دیگر جهت اخذ سند در دست اقدام است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان تصریح کرد:پیش طرحی برای طرح‌های هادی چاف و چمخاله آماده شده و پس از تدقیق و تصویب آن در استان این آمادگی را داریم جهت تصویب به شورایعالی شهرسازی و معماری بفرستیم.

وی خاطرنشان کرد:قسمتی از اراضی بعد از انتقال سند از منابع طبیعی مورد تصرف مردم قرارگرفته و قرار شد در یک تصمیم ملی برای کل کشور، اراضی تصرف شده تعیین تکلیف شود.

خاوری گفت:بر اساس قوانین جاری هرگونه ساخت و ساز در زمین های نسقی ممنوع است، هرچند قانون‌گذار برای ساخت و سازهای قبلی برای دریافت حق انشعاب تاسیساتی تعیین تکلیف کرده ولی بعد از ابلاغ بخشنامه همه دستگاه های اجرائی و عوامل درگیر موظف اند طبق قانون عمل کرده و در غیر این صورت مشمول پیگرد قرار خواهند گرفت و صدور هرگونه پروانه جهت ساخت و ساز در این اراضی توسط شهرداری‌ها تا تعیین تکلیف نهایی آنها ممنوع است.

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: