• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-194-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

‍کسب مدال طلا توسط سرپرست کمیته روابط بین الملل هیات گلف گیلان

مدال طلا و دیپلم افتخار مسابقات جهانی اختراعات آلمان و جایزه‌ ویژه آن به رضا قوامی‌پور کومله جوان نخبه‌ گیلانی تعلق گرفت.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، مدال طلا و دیپلم افتخار مسابقات جهانی اختراعات آلمان و جایزه‌ ویژه آن به رضا قوامی‌پور کومله جوان نخبه‌ گیلانی، فارغ التحصیل مهندسی برق و دانشجوی ارشد رشته‌ کارآفرینی دانشگاه علم و صنعت ایران تعلق گرفت.

موضوع اختراع قوامی پور ساخت دستگاهی است که میتوان از آن برای چاپ روی سطوح مختلف افقی و عمودی با استفاده از سامانه کنترل از راه دور استفاده کرد.

رضا قوامی پور با این اختراع جایزه‌ ویژه‌ سازمان همکاری های علمی و فناوری بین المللی کشور روسیه را نیز کسب کرده بود.

قوامی پور کومله درباره کیفیت این مسابقات گفت: مسابقات بین المللی مخترعین آلمان معتبرترین مسابقه اختراعات در سطح جهان است که سالیانه زیر نظر دولت فدرال آلمان، سازمان مالکیت معنوی سازمان ملل متحد، فدراسیون جهانی مخترعین و وزارتخانه های علوم اعضای اتحادیه اروپا برگزار می شود.

وی افزود: در این دوره از مسابقات حدود ۸۵۰ اختراع از قطب های علمی دانشگاهی جهان و موسسات تحقیقاتی بین‌المللی از ۳۱ کشور مانند ایالات متحده امریکا، ژاپن، چین، روسیه، فرانسه و… حضور داشتند.

رضا قوامی‌پور کومله دارای افتخارات متعدد ملی و جهانی است و پیش از این در مسابقات جهانی اختراعات کشور سوئیس در سال ۲۰۱۴ با اختراع هواپیمای بدون سرنشین خورشیدی موفق به کسب مدال نقره و دیپلم افتخار شده بود.

وی از اعضای بنیاد نخبگان، همچنین مدیرعامل یک شرکت فناور و سرپرست کمیته روابط بین الملل هیات گلف استان گیلان است.

در پایان گفتنی است این مخترع جوان گیلانی جوایز خود را به خانواده‌ی شهید مدافع حرم، بابک نوری هریس که چند روز پیش آسمانی شد، تقدیم کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: