• یکشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-77089-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

اعزام تیم سحر(حمایت روانی) هلال احمر استان گیلان به مناطق زلزله زده

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: یک تیم حمایت روانی متشکل از دوازده نفر به همراه یک کامیون تجهیزات، اسباب بازی و لباس کودک عازم منطقه زلزله زده شد.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، مهدی ولی  پور، گفت: کودکان آسیب پذیرترین قشر در حوادث و سوانح هستند که تاثیر حوادث و تصاویر ناشی از بحران، باعث صدمات روحی و راونی شدید به آنان می شود که جمعیت هلال احمر با تشکیل و آموزش تیم های حمایت روانی به نام سحر به کمک این کودکان می شتابد.

وی گفت: تیم حمایت روانی استان شامل؛ یک روانشناس، یک مددکار اجتماعی و ده امدادگر هستند که به همراه تیم های حمایت روانی استانهای سراسر کشور همزمان در کرمانشاه آغاز به کار می کنند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان، افزود:  تاکنون 23 کامیون و تریلی حاوی اقلام امدادی شامل پتو، چاد  به ارزش ریالی یک و نیم میلیارد تومان از ذخیره انبارهای امدادی و کمک های مردمی به منطقه ارسال شد.

ولی پور، اظهار کرد:  میزان کمک های نقدی مردمی در 87 پایگاه جمعیت هلال احمر در رشت و شعب هلال احمر گیلان تاکنون 200 میلیون تومان و کمک های غیر نقدی به میزان 3و نیم میلیارد تومان است که به محض اعلام نیاز از سوی هلال احمر کشور به منطقه اعزام می شود. 

وی تاکید کرد:از مردم تقاضا می شود از حضور و ارسال کمک به صورت انفرادی به دلیل به ترافیک سنگین که توزیع اقلام را دچار بی نظمی می کند خودادری کنند همچنین اعلام شماره‌حسا‌ب‌های شخصی راه سوء‌استفاده  افراد سودجو بیشتر باز خواهد.

مدیرعامل هلال احمر گیلان، افزود: درگاه پرداخت موبایلی #3* و نیز #724* به سهولت آماده دریافت کمک‌های نقدی هموطنان است و مردم نوع‌دوست در صورت امکان کمک‌های خود را به صورت نقدی به مردم زلزله‌زده ارائه کنند تا اقلام مورد نیاز زلزله زدگان خریداری شده و در اختیار آنها قرار گیرد.

ولی پور، گفت: برای همدردی با کودکان زلزله زده و تقویت روحیه این عزیران مردم می توانند  کمک های خود را در قالب بسته های اسباب بازی، لوازم التحریر، توپ، عروسک، بادکنک، کیف و جوراب زمستانی به پایگاهها تحویل دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: