• شنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-75889-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی:

مردم برای کمک به زلزله‌زدگان به هلال احمر اعتماد کنند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی،گفت:مردم باید به هلال احمر اعتماد کنند و از کمک های موردی و انفرادی جهت جلوگیری از بی نظمی خودداری کنند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان ،مهندس غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت با حضور در جمعیت هلال احمر استان گیلان  و تقدیر از زحمات مدیرعامل، کارکنان و اعضای داوطلب در جمع آوری کمک‌های مردمی برای زلزله زدگان گفت:هلال احمر نهادی قابل اعتماد و دارای کارنامه درخشان است که مردم باید کمک‌های خود را از طریق این سازمان خیریه به دست آسیب‌دیدگان برسانند.

وی با اشاره به زلزله رودبار و بم گفت:زلزله زدگان بم و به ویژه رودبار مظلومانی بودند که به دلیل نبود امکانات و فضای مجازی در آن زمان حق آنان ادا نشد و در سکوت رسانه ای مردم با غم و رنج روزگار خود را سپری کردند که غمی بزرگ برای مردم مظلوم منطقه بود .

نماینده مردم شریف رشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:مشکل اصلی سرمای هوا و اعلام بارندگی در روزهای آینده در منطقه زلزله زده است  که باید تمامی نهادها کمک رسان تلاش خود را برای کمک به مردم منطقه جهت اسکان موقت و سرپناه امن کنند.

جعفرزاده افزود:بر طبق آمار اعلام شده 12 هزار خانه دچار آسیب جدی شده که با توجه به فرا ررسیدن فصل سرما باید با برنامه ریزی درست و تقسیم بندی روستاها و شهر به مناطق کوچک هر چه زودتر خانه‌ها ساخته و مردم به زندگی عادی خود بازگردند.

وی همچنین تاکید کرد: شفاف سازی از میزان کمک ها و نحوه ارسال به منطقه اعتماد مردم را بیشتر می کند تا بیش از قبل به هلال احمر اعتماد کنند.

مهدی ولی پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان در ادامه ضمن تقدیر از مشارکت بالای مردم گیلان گفت:تاکنون یک صد  هفتاد و چهار میلیون تومان کمک نقدی و بیش از دو میلیارد و 370  میلیون تومان کمک های غیرنقدی توسط مردم نوع دوست گیلان جمع آوری شده است .

وی افزود:جمع آوری کمک های مردمی تا 4 آذر ماه در 87 پایگاه جمعیت هلال احمر در شت و سایر شهرستانهای استان ادامه دارد که تاکنون 23 کامیون و تریلر شامل،پتو ،چادر آب معدنی،کنسرو و غذای فاسد نشدنی بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: