• چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 968-4994-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

اجرای طرح استعدادیابی در دستور كار هیات گلف گیلان


سرپرست گیلانی کمیته داوران انجمن وودبال فدراسیون گلف ایران گفت: اجرای طرح استعدادیابی برای رشته گلف در استان می‌تواند استعدادهای نهفته این رشته ورزشی را آشکار سازد و این موضوعی است كه به جد مورد توجه سرپرست فعلی هیات گلف استان گیلان آقای مهدی لطفی قرار دارد.

سارا نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه گیلان، اظهار کرد:گلف پرتاب یک توپ از نقطه آغاز بازی به درون یک سوراخ است که به‌وسیله یک یا چند ضربه پیاپی و بر طبق قوانین مشخصی صورت گرفته باشد .

سرپرست کمیته داوران انجمن وودبال فدراسیون گلف ایران با بیان اینکه گلف یکی از پرطرفدارترین بازی‌های دنیاست، افزود: این بازی در عین سادگی یکی از مشکل‌ترین بازی‌های دنیا است.لازمه این بازی، تلفیق نیروی فکری و آمادگی جسمانی بازیکن است .

وی با بیان اینکه یکی بازیکن تمام عیار گلف باید دارای چهار خصوصیت اصلی یکنواختی،خونسردی و آرامش،شعور عمومی و تمرکز حواس باشد، گفت: گلفبازان ایرانی از ظرفیت مناسبی برخوردار هستند و ما بازیکنان خوبی از این رشته در سطح كشور داریم.

نوروزی افزود: اجرای طرح استعدادیابی برای رشته گلف در استان گیلان می‌تواند استعدادهای نهفته این رشته ورزشی را آشکار سازد و این موضوعی است كه به جد مورد توجه سرپرست فعلی هیات گلف استان گیلان آقای مهدی لطفی قرار دارد.

این بانوی ورزشکار گیلانی تصریح کرد: اگر شرایط لازم اعم از امکانات سخت افزاری، دیدارهای تدارکاتی و مربیان با معلومات به روز در اختیار بازیکنان این رشته قرار گیرد می‌توانیم شاهد شکوفایی هر چه تمام‌تر این رشته در استان گیلان باشیم كه در این زمینه ها نیز هیات گلف استان برنامه های راهبردی ای را در دست تدوین دارد .

وی نبود زمین بازی با توجه به پتانسیل بالای استان را یکی از معضلات اصلی این رشته عنوان کرد و گفت:  برای رشد همه جانبه این رشته در سطح کشور برنامه ریزی دقیق و کارشناسی صورت گرفته است.  با وجود نوپا بودن این رشته در سطح کشور اقدامات خوبی برایش صورت گرفته است که با تکیه بر برگزاری دوره‌های مختلف شاهد اعزام‌های برون مرزی از این رشته هستیم .

سرپرست کمیته داوران انجمن وودبال فدراسیون گلف ایران با اشاره به ارتقای سطح رشته گلف در دنیا، عنوان کرد: باید برای رشد همه‌جانبه این رشته در سطح کشور برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسی صورت گیرد .

وی برگزاری چهار دوره مسابقات قهرمانی كشور، دو کرسی آسیایی، یک دوره كارگاه آموزش بین المللی، بیش از 10 استان فعال، بیش از 50 نفر مربی و داور رسمی، اخذ مدال‌های جهانی و آسیایی را از اقدامات فدراسیون گلف در رشته وودبال برشمرد .

سرپرست کمیته داوران انجمن وودبال فدراسیون گلف ایران خاطرنشان کرد: در سال 2018 رویداد تبریز را خواهیم داشت که با تلاش هیات گلف آ شرقی و با تلاش انجمن و فدراسیون نخستین رویداد بین‌المللی وودبال در ایران با رسمیت در تقویم‌های فدراسیون جهانی و اسیایی برگزار خواهد شد .

نوروزی در پایان با اشاره به اینکه استان گیلان از نظر جاذبه های طبیعی و ظرفیت های مختلف پتانسیل خوبی برای گسترش این رشته دارد، گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده هیات گلف استان گیلان از سال آینده می‌توانیم با مساعدت و همراهی فرمانداری، شورای اسلامی شهر و شهردار محترم آستانه اشرفیه میزبان مسابقات مینی گلف كشور شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: