• چهارشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-292-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

ساوانو استارتاپ گیلانی منتخب در گردهمایی جاده ابریشم در رشت

گردهمایی بین‌المللی جاده ابریشم بعنوان اولین گردهمایی استارتاپ‌های فعال ایرانی با اکوسیستم جهانی با انتخاب ساوانو بعنوان تنها استارت آپ گیلانی منتخب برگزار شد.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، گردهمایی جاده ابریشم اولین گردهمایی استارتاپ‌های فعال ایرانی با اکوسیستم جهانی معروف به Silk Road Startup در حوزه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک با مشارکت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری، پارک علم و فناوری گیلان و حمایت ویژه شتاب دهنده سان وی در رشت برگزار شد.

این گردهمایی اولین همایش بین‌المللی در میان شرکت‌ها و سازمان‌هاست که با هدف، ارائه و اطلاع‌رسانی از اکوسیستم استارتاپی ایران به فعالان اروپا و جهان در سالن اجتماعات پارک علم و فناوری گیلان برگزار شد.

در این رویداد بنیان‌گذاران رویداد استارت آپ جاده ابریشم در کشور به معرفی هیئت‌ داوران اروپایی و ایرانی و  تشریح اهداف برگزاری این رویداد، معرفی طرح‌های انتخاب ‌شده و درنهایت برگزاری مسابقه و معرفی برگزیدگان پرداختند.

پس از معرفی هیئت داوران، نماینده هر یک از استارت‌آپ های انتخاب شده به مدت 4 دقیقه به معرفی کسب و کار و تحلیل مدل کسب و کاری خود پرداخته و سپس هیئت داوران به مدت 3 دقیقه سوالات خود را در مورد هر یک از استارت آپ‌ها مطرح کردند.

بعد از معرفی 5 استارت‌ آپ، عظیم قادر، مدیرعامل و بیانگذار شتاب دهنده سان وی و یکی از داوران این رویداد نیز به تشریح فضای کسب و کار ایران پرداخته و از تجریبات خود در حوزه استارت آپی سخن گفت.

وی با بیان اینکه بر اساس نتایج تحقیقات 5 فاکتور اصلی تاثیرگذار بر روی موفقیت استارت‌آپ‌ها به ترتیب زمان، تیم، ایده، مدل کسب و کاری و در نهایت سرمایه است، افزود: استارت‌آپ ها باید برای موفقیت به این فاکتورها توجه بیشتری داشته باشند.

مدیرعامل سان وی تصریح کرد: فضای کسب و کار، سرمایه اولیه، منتور شیب یا مربیگری، آموزش‌های لازم در مورد مسایل مالی، حقوقی و .. بخشی از خدماتی است که این شتاب دهنده به استارت آپ‌های ایرانی ارائه می‌کند.

پس از سخنرانی مدیرعامل شتاب دهنده سان وی، 6 تیم باقیمانده نیز به ارائه استارت آپ‌های خود پرداخته و در نهایت هیئت داوران درگاه پرداخت ساوانو   savano.co.ir را به عنوان تنها استارت آپ گیلانی انتخاب کردند.

شایان ذکر است استارت آپ های  AKO   و Zyng نیز  جزء برندگان غیر بومی این رویداد بودند، ۱۰ برنده این دوره مسابقات در مسابقه نهایی در شهر کیش به رقابت خواهند پرداخت.

دومین بخش استارتاپ جاده ابریشم نیز با فاصله‌ای چند هفته‌ای در جزیره کیش برگزار خواهد شد. این برنامه که نشستی بین‌المللی است، میزبان هیات‌های عالی سرمایه‌گذاری ایرانی و اروپایی خواهد بود. سخنرانی، شبکه‌سازی و نیز رقابت نهایی برای انتخاب 3 استارتاپ برتر از جمله برنامه‌ّهای متنوع این نشست است و ساوانو از گیلان در این رویداد حضور خواهد داشت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: