• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-52989-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان:

ارائه آموزه‌های درست در شکل‌گیری شخصیت فرزندان‌ مهم است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: چنان‌چه آموزه‌های درست را به فرزندان‌مان ارایه‌دهیم، در شکل‌گیری شخصیت و در رشد همه‌جانبه آنان به درستی عمل کرده‌ایم.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،اسفندیار ضیائی در آیین برگزاری دومین سوگواره‌ عاشورایی«نذر شکوفه‌های سیب»، گفت: پیش از 18 سالگی زمان شکل‌گیری شخصیت کودک است و از این رو باید از دوران ‌کودکی استفاده‌کرد و برای ایجاد فرصت‌های لازم در مسیر بالندگی شخصیت و هم‌چنین انتقال مهارت‌های اساسی زندگی به کودکان گام‌های لازم را برداشت .

وی به رسالت‌های والدین، مربیان و مسوولان در ارتقای جایگاه کودک اشاره کرد و افزود:نام نیک، بسترسازی برای بهره‌گیری کودک از فرصت‌کودکی و هم‌چنین رعایت حقوق شهروندی کودکان از اولویت‌ها است.

ضیایی تصریح‌کرد: چنان‌چه آموزه‌های درست را به فرزندان‌مان ارایه‌دهیم، در شکل‌گیری شخصیت و در رشد همه‌جانبه آنان به درستی عمل کرده‌ایم .

وی به فعالیت‌های فرهنگی، ادبی، هنری و پژوهشی کانون اشاره کرد و ضمن یادآورشدن همگامی فعالیت‌های این مجموعه با فن‌آوری‌های تازه گفت: راه‌اندازی سایت کودک و نوجوان مرکز صومعه‌سرا برهمین اساس صورت‌گرفته و در آینده نیز با همراهی مسوولان و همکاری دیگر دستگاه‌های فعال در حوزه‌کودک و نوجوان، به حرکت رو به رشد خود ادامه خواهیم داد .

فرماندار شهرستان صومعه‌سرا در ادامه این مراسم به جایگاه والای کودکان اشاره و تصریح‌کرد: کودکان پایه و اساس توسعه جامعه‌اند و تلاش برای عمق‌بخشی به فکر و اندیشه آنان می تواند تاثیر شگرفی را به دنبال داشته باشد .

وی در همین زمینه مکتب عاشورا را مورد توجه قرارداد و با بیان این که نقش‌آفرینان اصلی این مکتب جوانانی هستند که به درستی پرورش یافته‌اند، گفت: برای ایجاد چنین نگرشی باید از خودمان شروع کنیم تا تاثیرگذاری لازم را بر مخاطب داشته‌باشیم .

این مسوول استانی برهمین اساس نقش ارزش‌مند کانون را یادآور شد و با تبیین این موضوع که  فراهم‌کردن زمینه پایدارسازی صداقت، پاکی و راستگویی دوران کودکی، از نتایج مثبت فعالیت این مجموعه فرهنگی است،بر ضرورت همراهی همه افراد جامعه با فعالیت‌های کانون تاکیدکرد .

وی به تبیین جایگاه والدین در پرورش کودکان،تاکیدکرد و گفت: بایستی خوب باشیم تا بتوانیم کودکان خوبی را تربیت کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: