• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-3390-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بانک؛

منطقه آزاد انزلی یکی از مبادی مهم صادراتی کشور است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به اینکه منطقه آزاد انزلی یکی از مبادی مهم صادراتی کشور است، گفت: از ابتدای سال تاکنون 55 میلیون دلار صادرات از منطقه آزاد انزلی داشتیم که 390 میلیون دلار صادرات هم تا پایان سال برنامه ریزی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، مرتضی بانک صبح امروز در حاشیه افتتاح واحدهای صنعتی در منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برنامه ها در حوزه مناطق آزاد براساس قانون برای ایجاد زیرساخت های عمرانی و همچنین فراهم آوردن شرایط مناسب برای سرمایه گذار داخلی و خارجی، اشتغالزایی، توسعه صادرات و همچنین مبادلات منطقه ای و تجاری است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور افزود: در مناطق آزاد طی چهارسال گذشته اقدامات بسیار خوبی در حوزه صنعت و تولیدات داخلی انجام شده است.

بانک گفت: در بدو ورود به منطقه آزاد انزلی از نحوه فعالیت اسکله بندر که فروردین امسال باحضور دکتر روحانی افتتاح شد، بازدیدی داشتیم و باتوجه به گذشت این مدت شاهد ایجاد 8 هکتار پسکرانه بسیار خوبی هستیم در حاشیه این اسکله هم جاده ای با 4 باند رفت و برگشت احداث شده است.

وی با اشاره به افتتاح چهار واحد صنعتی و بازدید از دو واحد تولیدی، ادامه داد: 55 واحد صنعتی که به دلایل مختلف در شهرک های صنعتی منطقه آزاد انزلی بلااستفاده مانده بود، بر اساس برنامه ریزی هایی که در منطقه صورت گرفته به سرمایه گذار جدید واگذار شد و مجددا فعالیت خود را آغاز کرد که سبب اشتغالزایی برای 9 هزار نفر شده است.

مشاور رئیس جمهور تصریح کرد: امروز با افتتاح چهار واحد تولیدی در منطقه آزاد انزلی برای 120 نفر اشتغال مستقیم و همچنین برای 100 نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه منطقه آزاد انزلی یکی از مبادی مهم صادراتی کشور به دیگر کشورها است، گفت: براساس فعالیت های منطقه آزاد انزلی از ابتدای سال تاکنون 55 میلیون دلار صادرات از منطقه برای خارج از کشور داشتیم که 390 میلیون دلار صادرات مجدد هم تا پایان سال برنامه ریزی شده است.

بانک اضافه کرد: با توجه به کشورهایی که در حاشیه دریای خزر وجود دارد، منطقه آزاد انزلی یک از مناطق مهم صادراتی کشور خواهد شد، زیربناهایی که در این منطصه ساخته می شود عمدتا با هدف صادرات داخلی و واردات مواد مورد نیاز است. انشاالله در تکمیل بندر هم شاهد تحولاتی در حوزه گردشگری خواهیم بود.

وی تاکید کرد: بسیار خوشحالم که در ادامه بازدیدها از مناطق آزاد مختلف، به منطقه آزاد انزلی سفر کردم و از نزدیک با مردم شریف گیلان و خصوصا بندر انزلی آشنا شدم؛ امیدواریم بندرانزلی در ادمه روند توسعه ای خود بتواند نمونه بسیار بارزی از صادرات کشور از طریق دریا به کشورهای دیگر باشد، خوشبختانه موقعیت این منطقه از لحاظ دسترسی به ریل راه آهن، فرودگاه در آینده، دریا و همچنین جاده یک زنجیره کامل از شبکه حمل و نقلی را دارد و فرصت لازم را برای سرمایه گذار ایجاد می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: