• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-3290-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور؛

چهار واحد تولیدی در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد

در جریان بازدید دکتر مرتضی بانک از منطقه آزاد انزلی چهار طرح سرمایه گذاری تولیدی بخش خصوصی با میزان سرمایه گذاری 125 میلیارد ریال و اشتغالزایی 120 نفر در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، در جریان حضور دکتر مرتضی بانک، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد، چهار طرح سرمایه گذاری تولیدی بخش خصوصی با میزان سرمایه گذاری 125 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای 120 نفر به صورت رسمی افتتاح شدند.

بر این اساس پروژه تولید مواد اولیه خوراک دام و طیور که با فعال سازی سوله ای غیر فعال در شهرک صنعتی شماره یک و سرمایه گذاری بالغ بر یک میلیون دلار و اشتغالزایی مستقیم برای 15 نفر به عنوان یکی از سرمایه گذاران خارجی منطقه و یکی از واحدهای صنعتی خوب در منطقه در زمینه تولید مواد اولیه مکمل های غذایی دام و طیور فعالیت خواهد نمود. هدف واحد صنعتی مذکور، صرفا صادرات بوده و ظرف کمتر از چند ماه از آغاز فعالیت واحد صنعتی مذکور و تولید آزمایشی، این واحد صنعتی چندین محموله به کشورچین صادرات نموده است.واحد صنعتی سپهر ایرانیان کاسپین با سه مشخصه سرمایه گذاری خارجی، دانش فنی بالا و همچنین صادراتی بودن از جمله سرمایه گذاریهای خوب و منطبق با اهداف سازمان در بخش صنعت می باشد.

از سوی دیگر واحد تولیدی انواع ورق کامپوزیت و رنگ مصنوعی با سرمایه گذاری 30 میلیادری و اشتغال مستقیم برای 20 نفر به عنوان یکی از واحدهای صنعتی خوب در منطقه در زمینه تولید انواع کامپوزیت و سنگهای مصنوعی فعالیت خواهد نمود.شرکت مذکور در ابتدا برنامه تولید داخلی و ارائه محصولات را در بازار ایران و نهایتاً صادرات را در دستور کار خود قرار داده است. طی تحقیقات به عمل آمده توسط کادر تحقیق و توسعه این شرکت، منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی به عنوان مکانی مناسب برای تولید این محصول انتخاب گردید. فعالیت شرکت مذکور شامل انجام عملیات هیدروگرافی نماهای داخل و بیرون ساختمان و انواع اجسام تزیینی و همچنین تولید انواع کورین و رله شیت، فایبرگلاس نسوز و مخمل پاششی قابل انجام بر روی انواع قطعات تزیینی می باشد.

بنا بر این گزارش فاز اولیه پروژه احداث کارخانه ساخت مصنوعات چوبی(تولید انواع پارکت و لمینت) با حجم سرمایه گذاری 50 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۵۰ نفر، در شهرک صنعتی شماره یک منطقه از اواخر سال 94 از سوی بخش خصوی از طریق فعال نمودن سوله ای غیر فعال در فضایی به میزان سه هزار متر مربع آغاز گردید. عملیات ساختمانی پروژه مذکور در مدتی کمتر از 6 ماه صورت پذیرفت و هم اکنون در حال بهره برداری می باشد. واحد صنعتی مذکور با هدف صادرات به کشورهای همسایه و با استفاده از مزیت ها و معافیت های قانونی منطقه راه اندازی گردید و زمینه اشتغالزایی بیش از 100 نفر را فراهم نمود. واحد صنعتی مذکور در سال 95 با صادراتی بالغ بر 8 میلیون دلار به عنوان یک صادر کننده برتر، کاندیدای دریافت لوح زرین صادر کننده نمونه استانی و کشوری می باشد.

واحد تولیدی، تولید دستگاه ازن ژنراتور و ماورای بنفش و همچنین انواع دستگاه تصفیه آب زمینه که با سرمایه گذاری 15 میلیارد ریالی برای 15 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی داشته است؛ به صورت رسمی افتتاح و در مدار تولید قرار گرفت، هدف شرکت مذکور تولید دستگاه های مذکور که از فن آوری بالا و اشتغالزایی مناسبی برخوردار است، در منطقه آزاد انزلی ایفا نموده و بی نیاز نمودن کشور از واردات ابن نوع از محصولات می باشد. از اهداف بلندمدت این شرکت جلب رضایت مشتریان از طریق ارتقا کیفیت و افزایش خدمات رسانی است. شرکت مزبور با تشویق مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی و همچنین با چشم انداز اکتساب بازارهای جهانی و ورود به بازارهای خارجی سعی در توسعه بخش صادرات دارد.

دیگر برنامه بازدید از شرکت ‏تولیدکننده انواع مصنوعات چوبی است که با هدف استفاده از مزایا و معافیت های قانونی مناطق آزاد و با در اختیار گرفتن دستگاه‌های پیشرفته تمام اتوماتیک و مطابق با استانداردهای بین‌المللی و همچنین استفاده از دانش روز کارشناسان متخصص با استراتژی توسعه صادرات، با 60 میلیارد ریال سرمایه گذاری تا سقف 180 نفر ظرفیت اشتغال در آن وجود دارد و گام نهادن در بازارهای صادراتی کشورهای حاشیه دریای خزر و با متکیه بر مزیت های سازمان منطقه آزاد انزلی در واگذاری زمین در این منطقه مشغول فعالیت است .

گفتنی است؛ مرتضی بانک، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد پس از افتتاح چهار واحد صنعتی مذکور در منطقه آزاد انزلی بازیدی از واحدهای تولیدی رزین و هپی لند داشتند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: