• یکشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-38889-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نیروی انتظامی با رسانه‌ها در یک سنگر قرار دارد

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه نیروی انتظامی با رسانه در یک سنگر قرار دارد، گفت: رسانه با قلم خود افکار را جهت دهی می‌کند و نیروی انتظامی هم با بسترسازی لازم امنیت جامعه را فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، سردار محمدرضا اسحاقی همزمان به مناسبت هفته ناجا در دیدار با خبرنگاران ایسنا و ایکنا، اظهار کرد: دانشجویان و جوانان از معدود اقشاری هستند که رهبر معظم انقلاب همواره با ذوق و شوق در جمع آنان حاضر می شوند و می‌فرمایند که از حضور در جمع جوانان نشاط و انرژی می‌گیرند. دانشجو و پرسشگری جزء شاخص‌های جوانان است و از برکات انقلاب این است که مردم و جوانان خواسته خود را مطالبه کنند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه امروز مبحثی تحت عنوان «شهروند خبرنگار» مطرح است، افزود: امروز افراد عادی با هر تحصیلاتی که دارند، به راحتی می‌توانند نسبت به بارگذاری خبر در فضای مجازی اقدام کنند لذا ما و همه متولیان در همه بخش‌ها باید این باور را داشته باشیم که هر چقدر بهتر و بیشتر با جامعه و مردم ارتباط برقرار کنیم، قطعا مشکلات کمتری خواهیم داشت و این ارتباط باعث همفکری بیشتر هم می‌شود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ارتباط با رسانه‌ها به عنوان فرصتی است که در اختیار ما قرار دارد، تصریح کرد: ارتباط پلیس با مجموع رسانه‌ها را به عنوان نقطه قوت در نظر می‌گیریم؛ هر چند گاهی ممکن است تند و تیز باشد اما در مجموع به نفع ماموریت‌های ماست زیرا رسالتی برای رسانه داریم و آن اطلاع رسانی شفاف و تنویر افکار عمومی است.

سردار اسحاقی با بیان اینکه دو مولفه نگاه حرفه‌ای و درک منطقی از موضوع از ویژگی‌های رسانه موفق است، تصریح کرد: ما در نیروی انتظامی خود را با رسانه‌ها در یک سنگر می‌دانیم زیرا هر دو در جهت دفاع از حقوق مردم و همچنین ارتقا و بهبود شرایط زندگی مردم تلاش می‌کنیم با این تفاوت که رسانه‌ها با قلم خود افکار و اندیشه‌های جامعه را هدایت می‌کنند و ما نیز در نیروی انتظامی بستر امنیتی لازم را فراهم می‌کنیم زیرا هیچ سرمایه گذاری بدون تامین امنیت برقرار نمی‌شود.

فرمانده انتظامی گیلان بیان کرد: اصحاب رسانه براساس نوع فعالیتش از یک زاویه به مسایل می‌پردازد و  ما هم براساس نوع ماموریت مان به مسایل می‌پردازیم، هر چند که ماموریت‌های پلیس به شدت اجتماعی است.

وی ادامه داد: ماموریت‌های پلیس باتوجه به گستردگی آنها در سطح اجتماع شاخص‌های متعددی دارد که یکی از این شاخص‌ها برقراری امنیت خاطر برای مردم جامعه است.

سردار اسحاقی با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با فارغ التحصیلان دانشگاه امین و تاکید ایشان بر «اهمیت و گستردگی کار نیروی انتطامی»، افزود: در سطح نیروی انتظامی دایما در تلاشیم تا هم سطح دانش کارکنان به روز شود و هم بتوانیم این دانش را به مهارت تبدیل کنیم. ما باید با لایه‌های مختلف اجتماع ارتباط برقرار کنیم لذا برای برقراری این ارتباط به راهکارهای اجرایی و عملیاتی متفاوت نیاز داریم.

سردار اسحاقی اضافه کرد: ما دائما برای رسیدن به پلیس در تراز انقلاب اسلامی در تلاشیم و در همین راستا اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی متعدد می‌کنیم. در مجموع برنامه ریزی و دستورالعمل‌ها تحت عنوان «قرارگاه جهادی» برای پیشگیری از وقوع جرم برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه پلیس در برخورد با مجرمین هم نمی‌تواند خارج از قواعد برخورد کند، گفت: زیرا برقراری امنیت به سلایق خاصی ربط پیدا نمی‌کند.

این مقام ارشد انتظامی استان گیلان بیان کرد: ممکن است برخی مواقع اشکالاتی بوجود آید در همین راستا سیستم‌های نظارتی ما بسیار به روز است و سامانه 197 که از دیرباز برای دریافت انتقادات و پیشنهادات مردم فعال بوده و این سامانه در کشور هم قابل کنترل و رصد است. تلفن 110 که همواره فعال می‌باشد توسط بازرسان ما رصد می‌شود و در هر 24 ساعت 10 درصد از کل تماس‌ها به صورت اتفافی انتخاب و پیگیری می‌شوند، موارد مذکور در راستای رعایت حقوق شهروندی انجام می‌گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی گیلان رسانه‌ها را به عنوان هشداردهنده‌هایی در دل جامعه دانست و افزود: اگر متولیان و مسوولان ما به این آلارم‌ها و پیام‌ها توجه کنند، مشکلات در ابتدا رفع می‌شوند وگرنه دامنه پیدا می‌کنند.

سردار اسحاقی با اشاره به تبعات خاموش حوادث رانندگی، تصریح کرد: حوادث رانندگی و تاثیرات آن یکی از مهم‌ترین پدیده‌های اجتماعی است که باید به آن پرداخته شود.

وی ادامه داد: آمار تلفات رانندگی در کشور از 28 نفر در سال 82 اکنون به زیر 16 هزار نفر  رسیده لذا با توجه به پتانسیلی که در جهاد دانشگاهی وجود دارد، می‌تواند در این حوزه اقدامات موثری در بحث فرهنگ سازی ارائه دهد.

سردار اسحاقی با اشاره به آموزش قرآن برای کارکنان و خانواده نیروی انتظامی، بیان کرد: در راستای تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت حفاظ قرآن طرح آموزش قرآن برای همکاران و خانواده‌های شان در دستور کار قرار گرفته و تاکنون هم با استقبال خوبی همراه بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: