• سه شنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-12189-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

وزیر کشور:

گیلان می‌تواند معین دو استان دیگر باشد

وزیر کشور گفـت: گیلان می‌تواند معین دو استان دیگر باشد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم تودیع و معارفه استاندار گیلان که در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، گفت: امروز کشور به عطر شهید حججی خوشبو شده است که برای دفاع از ناموس، غیرت و اعتقادات دینی مسلمان به شهادت رسید و ما مدیون خون ریخته شده ایشان و همه شهدای کشور هستیم.

وی افزود: این شهدای گرانقدر در دامان مادران پاک رشد پیدا کردند و مسیر شهادت را پیمودند و ما موظفیم خود را وقف راه شهدا و با هدف آنها زندگی کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه عزت جمهوری اسلامی ایران به یمن خون شهدا است، تصریح کرد: باید الگوی شهدا را سرمشق خود قرار دهیم تا از وارثان عاشورا باشیم.

وی با بیان اینکه عاشورا خلاصه کل تاریخ است و ظهر عاشورا عصاره عالم هستی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: درس عاشورا در طول تاریخ باید طریق مسیر تعالی مبنای حرکت ها قرار گیرد.

رحمانی فضلی ادامه داد: اگر افتخار داریم به جمهوری اسلامی ایران و مردم مجاهدش خدمت کنیم باید شکر لسانی و عملی داشته باشیم.

وزیر کشور تصریح کرد: مسئولیت‌ها تقسیم کار برای تحقق اهداف نظام در کشور است و هر کجا که هستیم اگر نیت صادقانه باشد، آن جایگاه بالاترین جایگاه برای مومنان موحد است.

رحمانی فضلی گفت: اگر عاشورایی هستیم و در دعاها آرزویمان مجاهدت در روز کربلا در صف یاران سیدالشهداء(ع) است، بدانیم که نیتی قابل قبول در محضر خدا داریم. برای این حضور در عصر حاضر باید به دین خدا و به مردم خدمت کنیم.

وی متذکر شد: در چهار سال خدمت دکتر نجفی شاهد بودیم، در حد توانشان گام های خوبی برای مردم استان برداشته شد.

این مقام مسئول افزود: ظرفیت استان گیلان به مصطفی سالاری فرصت خواهد داد ضمن تکمیل اقدامات دکتر نجفی، استاندار جدید موثرتر عمل کند.

وزیر کشور تصریح کرد: نجفی از استانداران موفق دولت یازدهم است و هم اکنون استان البرز از تجربیات و عملکردهای وی برخوردار خواهد شد.

رحمانی فضلی عنوان کرد:  امنیت امروز کشور مدیون رشادت های شمار بسیای از جوانان گیلان در دفاع مقدس است.

وی افزود: دکتر سالاری، استاندار سابق بوشهر هم استانداری جدی و با برنامه است و حرکت های خوبی در استان محل خدمتش برداشته است.

وزیر کشور با بیان اینکه بوشهر و گیلان وجه مشترک زیادی نظیر برخورداری از سواحل و بنادر دارند، گفت: سیاست ها و قول های دولت در مناطق مختلف باید اجرا شود.

رحمانی فضلی ادامه داد: همه استان ها برای ما ایران است و تلاش داریم در استان ها با توجه به تمایزات با به کار گرفتن نیروها و اولویت ها ضمن رشد و توسعه به توازن و تعادل برسیم و به همین منظور در انتخاب ها دقت داریم.

وی افزود: بنا داریم استانداران در جهت توسعه و توسعه گرایی در بخش های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... گام بردارند و صد البته که توسعه بخش اقتصادی بیش از دیگر بخش ها مورد تاکید دولت و وزراست.

این مقام مسئول تصریح کرد: به مشارکت مردم در عرصه سیاسی نیاز داریم و آن را مطالبه جدی می‌دانیم و توسعه سیاسی در استان ها مدنظر دولت است.

وزر کشور گفت: استاندار باید حامی صیانت از توسعه سیاسی در استان باشد و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی را از اولویت های محکم خود قرار دهد.

وزیر کشور با بیان اینکه استانداران در استان و به تناسب آن همه مدیران باید موضوع آسیب های اجتماعی را مد نظر قرار دهند، افزود: در حوزه فرهنگی گسترش و بسط تفکرات انقلابی جزو اصول ما است که باید در اولویت کارها قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ادعا داریم حکومت اسلامی داریم و علاوه بر دنیا، آخرت مردم باید تضمین شود و اگر ضعفی در اجرا و نتیجه حاصل شود، مدیران مسئولند تا اصول دینی را در جامعه محقق کنند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: باید مردم را در مسیر نشاط و شادابی و امید و حرکت که همه بر گرفته از ذات اسلام است، رهنمون کنیم و با انجام اقدامات جدی از تبلیغاتی که دشمنان اسلام می خواهند این دین مقدس را با رعب و وحشت و وابستگی به جهان نشان دهند، جلوگیری کنیم، زیرا هدف اول دشمنان اسلام بی ثباتی و خدشه وارد کردن بر مرزهای اسلام است.

وزیر کشور با بیان اینکه مهمترین وظیفه استانداران ایجاد تعامل است و این تعاملات به خصوص در بخش های اقتصادی و سیاسی استان ها باید تقویت شود، گفت: استانداران مشوق تعامل عالی بخش خصوصی و دولت باشند و بسترهای امن و اطمینان را ایجاد کنند.

رحمانی فضلی اضافه کرد: ما به دنبال نیروهای موثر نظیر بانوان و جوانانی هستیم که دل در گرو مردم دارند. در هر گرایش فکری تلاش شود، استفاده از نیروهای اعتدال گرا مبنا قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اولویت اول دولت در استان ها این است که از ظرفیت های علمی بومی استفاده شود تا به تعهدمان به مردم عمل کنیم،  افزود: مطالبه مردم بهبود وضعیت معیشت و به خصوص افزایش اشتغال است.

رحمانی فضلی با اشاره به بیکاری های انباشته شده از قبل تصریح کرد: هر سال یک میلیون و 300 هزار نفر به بیکاران کشور افزوده می‌شود و اگر بخواهیم هر سال فقط یک میلیون شغل ایجاد کنیم باید سالی 8 درصد رشد اقتصادی داشته باشیم و تحقق این امر به حجم بالای تلاش ها نیاز دارد.

وزیر کشور تصریح کرد: استاندار باید بزرگوارانه و با گذشت برخورد کند و سایر مسائل حاشیه ای را کنار بگذارد. خدمت به مردم و تقویت دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی اصل کار استانداران باشد و از حاشیه به جد پرهیز شود.

وی افزود: اگر عقب افتادگی و ضعف در گیلان جاری شود همه مدیران استان مسئولند و با توجه به اینکه گیلان ظرفیت بالایی دارد لذا انتظار می رود علاوه بر تسریع در پیشرفت های خود، معین دو استان دیگر هم باشد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: رنج عظیم برخی از استان ها از عدم توازن و تعادل در حوزه فعالیت ها و منابع، جمعیت و امکانات است که منجر به بزهکاری‌ ها، مهاجرت ها و افزایش حاشیه نشینی می شود. برای حل این مشکلات در کشور، گیلان مسئولیت تاریخی دارد و نه تنها مشکلات گیلان باید رفع شود بلکه به کمک حل مشکلات دیگر استان ها بشتابد.

وی گفت: گیلان ظرفیت انسانی، تکنولوژی، طبیعی و موقعیت جغرافیایی در حد اعلی دارد و به دلیل برخورداری این استان از نعمات الهی باید از گیلان در جهت تحقق اهداف نظام در بخش های مختلف بهره های بیشتری ببریم.

وزیر کشور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دیگر یک نهال کوچک نیست بلکه به درخت تنومند 40 ساله تبدیل شده، عنوان کرد: امید می رود انتخاب های امروز به این نظام مقدس برکت دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: