• چهارشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-593-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با مضمون ضد جنگ؛

ساخت فیلم کوتاه "بادبادک سفید" توسط هنرمندان آستارا

فیلم کوتاه "بادبادک سفید" با مضمون ضد جنگ و ترویج فرهنگ انسان دوستی توسط هنرمندان شهرستان مرزی بندر آستارا ساخته شد.

امیر کرمکار ، تهیه کننده این فیلم در مصاحبه با ایسنا منطقه گیلان ، اظهار کرد : پس از ساخت فیلم کوتاه "آتا" به کارگردانی مشترک «فرشاد فاضلی مقدم و فرآز آهنین» و ساخت اولین فیلم بلند آستارا با نام "رویاهای آبی من" به کارگردانی مشترک «سعادت قاضی پور و فرآز آهنین» که در پاییز امسال به نمایش درخواهد آمد ، نوبت به ساخت فیلم کوتاه دو دقیقه ای "بادبادک سفید" رسید.

وی با بیان اینکه "بادبادک سفید" ایده اولیه خودش بوده است ، ادامه داد : فیلم مذکور دارای مضمون ضد جنگ و ترویج فرهنگ انسان دوستی می باشد.

وی افزود : این فیلم به دلیل انتخاب چهره بچه های نوجوان معصوم و فضای جنگی فیلم ، مسیر دشوار و طولانی را برای ساخت پشت سر گذاشته است.

کرمکار با اشاره به اینکه پیش تولید فیلم بیش از سه ماه به طول انجامید ، توضیح داد : برای انتخاب لوکیشن مورد نظر از بیست و سه روستای استان اردبیل بازدید به عمل آمد و برای انتخاب بازیگران اصلی فیلم به کمک آموزش و پرورش بندر مرزی آستارا، از مدارس مختلف شهرستان بازدید به عمل آمد و از بین حدود 700 دانش آموز در نهایت یک بازیگر دختر فیلم از مدرسه روستای «مشند» انتخاب گردید و برای انتخاب بازیگر نوجوان فیلم ، دردسرهای طولانی تری پیموده شد.

وی اضافه کرد : فیلم در نهایت در شهرستان نمین و در روستای «قره تپه» به کارگردانی «فرآز آهنین» ساخته شد و هم اکنون مراحل تدوین و جلوه های ویژه خود را پشت سر می گذراند و پس از اتمام راهی جشنواره های داخلی و خارجی می شود.

تهیه کننده بادبادک سفید در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه آیناز گل پرور و علیرضا طرقدار به عنوان بازیگران اصلی در این فیلم حضور دارند و 10 بازیگر فرعی فیلم نیز از روستای «قره تپه» انتخاب شدند ، خاطر نشان کرد : این فیلم نامه توسط فرآز آهنین و امیر کرمکار نوشته شده است و ابراهیم پرکاری به عنوان تصویر بردار و تدوین گر ، رضا رفیع زاده به عنوان تصویربردار هوایی ، امید فیض اللهیان به عنوان مدیر تولید ، جواد پروردگاری به عنوان طراح جلوه های ویژه و پوریا کربلایی به عنوان صدابردار از عوامل تولید این فیلم کوتاه هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: