• شنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-192-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز تحصیل بیش از 16 هزار دانش آموز در 165 مدرسه آستارا

همزمان با نخستین روز از ماه مهر ، تحصیل بیش از 16 هزار دانش آموز در مدارس دولتی و غیردولتیشهرستان مرزی بندر آستارا آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان ، همزمان با سراسر کشور ، رأس ساعت 8 صبح امروز زنگ "مهر ، ایثار و مقاومت" در مدارس بندر مرزی آستارا به صدا درآمد و بیش از 16 هزار دانش آموز دختر و پسر این شهرستان در سال تحصیلی جدید بر سر کلاس های درس حاضر شدند.

سید سجاد موسوی ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا در مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی 97 – 1396 که در هنرستان پسرانه دولتی خانم الانبیاء این بندر مرزی برگزار شد ، اظهار کرد : در حال حاضر 165 مدرسه شهری و روستایی در شهرستان مرزی بندر آستارا فعال است که 115 مدرسه دولتی و 50 مدرسه غیردولتی می باشد.

وی با تأکید بر اینکه شهرستان 16 هزار و 200 دانش آموز دارد ، ادامه داد : از این تعداد بالغ بر 3 هزار و 350 نفر در مدارس غیردولتی ثبت نام نموده اند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا آمار مدارس پیش دبستانی شهرستان را 50 مدرسه برشمرد و خاطر نشان کرد : دانش آموزان ثبت نام شده در مدارس دولتی در 530 کلاس حضور خواهند یافت.

وی اضافه کرد:از این تعداد کلاس ها ، 314 کلاس ابتدائی ، 120 کلاس متوسطه دوره اول و 96 کلاس متوسطه دوره دوم می باشد.

موسوی در بخش پایانی سخنان خود تعداد نیروهای انسانی فعال در آموزش و پرورش شهرستان را حدود یک هزار نفر عنوان کرد و گفت : سند تحول بنیادین از دغدغه های پیش روی مسئولان آموزش و پرورش اقصی نقاط کشور می باشد که تلاش می شود بدون نقص اجرایی شود.

به گزارش ایسنا ، در آیین بازگشایی مدارس شهرستان ، جمع کثیری از مسئولان ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی و نظامی و انتظامی حضور داشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: