• دوشنبه ۲۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-492-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

ارائه خدمات تخصصی توسط جهاددانشگاهی در خارج از کشور فراهم میشود

رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان گفت: امیدواریم با همکاری مشترک آکادمی بین المللی علوم گرجستان و سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان امکان گسترش فعالیت های علمی و پژوهشی و خصوصاً ارائه خدمات تخصصی با استفاده از پتانسیل نیروی انسانی جهاددانشگاهی در خارج از کشور فراهم شود.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، در دیدار مهندس جمشید رسایی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان و دکتر فرزاد قاسم زاده، رئیس آکادمی بین المللی علوم گرجستان تفاهمنامه همکاری های علمی، آموزشی به امضای طرفین رسید.

دو طرف در این دیدار که با توجه به اهمیت همکاری های آموزشی، تحقیقاتی و فناوری میان دانشگاه ها و مراکز پژوهشی صورت گرفت به منظور مشارکت فعال اساتید و محققان در زمینه علم و فناوری و توسعه روابط علمی و پژوهشی، تفاهم نامه همکاری برای مدت سه سال امضاء کردند.

از موضوعات این تفاهم نامه می توان به همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی و همچنین استفاده از پتانسیل و امکانات علمی و نیروی انسانی جهت افزایش کیفیت فعالیتهای آموزشی و پژوهشی اشاره کرد.

طراحی و برگزاری دوره ها، همایش ها، جشنواره ها، کارگاه ها و سمینارهای تخصصی و مهارتی در حوزه های مختلف به ویژه آموزش فناوری های نوین و پیشرفته، انجام پروژه های مطالعاتی مشترک، تبادل اعضای هیات علمی، محققان و متخصصان به منظور تحقیق، تدریس  و یا تبادل نظر، برخی از اهداف تبادل این توافقنامه هستند.

مهندس جمشید رسایی در ارتباط با امضای این تفاهم نامه به خبرنگار ایسنا گفت: در پی جلسات مختلف برگزار شده و بررسی ظرفیت ها و سوابق اجرایی، آموزشی و علمی و پژوهشی دو طرف جهت امضاء و مبادله این تفاهم نامه اقدام کردند.

وی گفت: امیدواریم با همکاری مشترک امکان گسترش فعالیت های علمی و پژوهشی و خصوصاً ارائه خدمات تخصصی با استفاده از پتانسیل نیروی انسانی جهاد دانشگاهی در خارج از کشور فراهم شود.

وی افزود: فراهم نمودن تسهیلات لازم برای اساتید و اعضای هیات علمی دو طرف به منظور گذراندن دوره های فرصت مطالعاتی در هر دو کشور و تبادل دانشجو در رشته ها و مقاطع مورد توافق برای ادامه تحصیل براساس مقررات جاری دو کشور از دیگر مواردی است که در این تفاهم نامه مورد توجه قرار گرفته است.

رسایی گفت: آکادمی بین المللی علوم گرجستان ظرفیت های خوبی برای همکاری های مشترک دارد که امیدواریم در آینده نزدیک آثار این همکاری ها در قالب فعالیت ها و پروژه های اجرایی مشاهده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: