• یکشنبه ۲۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-693-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

شفت از فقدان کتابخانه عمومی مستقل در فضای شهری رنج می برد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان یکی از مهمترین مشکلات شهرستان شفت در حوزه سرانه مطالعه را فقدان کتابخانه عمومی مستقل در فضای شهری شهر شفت عنوان کرد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، هادی نوری در بازدید از کتابخانه های عمومی شهید چمران شفت، آیت الله حکیم احمدسرگوراب و امام علی(ع) روستای کلاشم، یکی از مهم ترین برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان تا پایان سال جاری را رفع مشکلات گرمایشی کتابخانه های استان برشمرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با بیان اینکه در بازدیدهای حضوری کلیه مشکلات و نیازمندی های این مجموعه بررسی می شود، افزود: رفع نیاز کتابخانه ها برای حضور و آسایش مراجعین کتابخانه ها مهمترین اولویت ماست.

وی به پرداخت کامل سهم نیم درصدی کتابخانه عمومی آیت الله حکیم احمدسرگوراب نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به دغدغه شهرداری احمدسرگوراب در حمایت از کتابخانه عمومی، اولویت اداره کل کتابخانه های عمومی استان در شهرستان شفت، رسیدگی به وضعیت این کتابخانه خواهد بود.

نوری با قدردانی از حمایت شهردارانی که ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از اولویت های اصلی ایشان در شهرهای مختلف استان است بر ضرورت تعامل سازنده با ایشان و رفع مشکلات کتابخانه در این شهرها تاکید کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه به وضعیت حال حاضر کتابخانه های عمومی شفت نیز اشاره و مشکل جانمایی صحیح تنها کتابخانه شهر شفت را یادآور شد و گفت: شهر شفت از فقدان کتابخانه عمومی مستقل در فضای شهرس رنج می برد.

وی ایجاد کتابخانه عمومی مستقل و در فضای مناسب شهری را از مهم ترین خواسته های خود از مسئولین شهرستان شفت در جلسه آتی انجمن این شهرستان عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در حاشیه دیدار با کتابداران شهرستان شفت از مکان سومین کتابخانه عمومی تخصصی کودکان کشور در شهر احمدسرگوراب نیز بازدید کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: