• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-57389-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

سردار کاجی:

زمینه سازی برای ظهور، ماموریت همگان در کار فرهنگی است

راوی دفاع مقدس با بیان اینکه مدل دفاع مقدس برگرفته از مدل عاشورایی است، یادآور شد: مدل بعد از عاشورا، تبدیل به عملیات فرهنگی شد، و امروز استمرار مقدمه ظهور، ماموریت همگان در کار فرهنگی است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، سردار حسین کاجی در همایش بزرگ طلایه‌داران عاشورا که در حسینه حضرت ابوالفضل (ع) سپاه قدس گیلان برگزار شد، با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس و ماه محرم، اظهار کرد: باید در این ایام فضای عاشورایی دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه مدل دفاع مقدس برگرفته از مدل عاشورایی است، یادآور شد: مدل بعد از عاشورا، تبدیل به عملیات فرهنگی شد، و امروز استمرار مقدمه ظهور، ماموریت همگان در کار فرهنگی است.

راوی دفاع مقدس با اشاره به اینکه ستون فقرات دشمن و زمینه فروپاشی صدام با پیروزی در عملیات فتح المبین در دوران دفاع مقدس شروع شد افزود: استمرار نگاه شهدا در برگزاری هیئت‌ها باعث پیروزی در عملیات فتح القلوب می‌شود و جوانان با فرهنگ شهدا پرورش می‌یابند‌.

وی با بیان اینکه مداحان باید با استفاده از مدل هیئت‌های شهدایی مجالس روضه را برگزار کنند، یادآور شد: شهدا در جبهه‌ها هیچ‌گاه علم زیارت عاشورا را بر زمین نمی‌گذاشتند.     

کاجی با بیان اینکه عملیات ما در عصر کنونی یارگیری برای امام زمان (ع) است، ادامه داد: عاشورا و محرم بزرگترین مانور مسلمانان جهان است .

وی با بیان اینکه از دیدگاه شهدا مجالس ائمه و روضه اباعبدالله الحسین (ع) مرکز و قرارگاه اطمینان بخش بود، خاطرنشان کرد: هیئت در نگاه شهدا مرکز توسل، تحول و ذکر بود .

کاجی بهترین راه تقابل با نظام کفر و توطئه‌های فرهنگی دشمن در روضه‌های ایام محرم بیان کرد و عنوان داشت: جوانان زیر پرچم تاسوعا و عاشورای حسینی از بمباران‌های گناه در فضای مجازی در امان می‌مانند.

راوی دفاع مقدس به ویژگی‌های هیئت‌های شهدایی در دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: شهدا، هیئت‌های عزاداری ائمه را مرکز تمرین معنویت می‌دانستند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: