• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-56289-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تحریری نیک‌صفت خبرداد:

اهدای چند دستگاه تجهیزات پزشکی به بیمارستان پورسینا

مدیرعامل موسسه خیریه امید گفت: با کمک یکی از خیرین بزرگوار یک دستگاه وینتلاتور، دو دستگاه پمپ سرنگ و دو دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی از سوی موسسه خیریه امید به بیمارستان پورسینا اهدا شد.

دکتر هاجر تحریری نیک‌صفت در گفت‌وگو با ایسنا منطقه گیلان، از اهدای چند دستگاه تجهیزات پزشکی به بیمارستان پورسینا خبرداد و اظهار کرد: با کمک یکی از خیرین بزرگوار یک دستگاه وینتلاتور، دو دستگاه پمپ سرنگ و دو دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی از سوی موسسه خیریه امید به بیمارستان پورسینا اهدا شد.

مدیرعامل موسسه خیریه امید با بیان اینکه ارزش دستگاه‌های مذکور در حدود 700 میلیون ریال می‌باشد، افزود: پیش از این نیز خیر دستگاه‌های یاد شده، هزینه خرید دستگاه انژکتور سی تی اسکن را به ارزش حدود 670 میلیون ریال به موسسه امید اهدا کرده بود.

وی با اشاره به نیاز مبرم بیمارستان پورسینا به دستگاه‌های خریداری شده توسط این خیر، گفت: هر کدام از این دستگاه‌ها در بخش‌های مختلف بیمارستان به کار گیری می‌شوند.

مدیرعامل موسسه خیریه امید با بیان اینکه دستگاه وینتلاتور عمل تنفس را برای بیماران دچار مشکلات تنفسی تسهیل می‌کند، تصریح کرد: كار وینتلاتور وارد كردن هوا به درون شش‌ها با استفاده از یک سری محاسبات است كه میزان تركیب اندازه‌های مختلف فشار و اكسیژن را در هوای ورودی به شش‌ها تنظیم می‌كند.

تحریری نیک‌صفت با اشاره به کاربرد دستگاه وینتلاتور در اتاق عمل، بخش تروما، CCU ، ICU تصریح کرد: دستگاه مذکور در نقل و انتقال بیماران بدحال در آمبولانس و بالگرد نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه مذکور برای نوزادان، اطفال و بزرگسالان قابل استفاده است، افزود: این دستگاه دارای باطری داخلی با نگهداری بیش از 10 ساعت شارژ می‌باشد.

وی در ادامه توضیحاتی در رابطه با دستگاه پمپ سرنگ ارائه کرد و ادامه داد: این دستگاه بیشتر در بخش مراقبت‌های ویژه، اتاق عمل و بخش‌های عمومی استفاده می‌شود.

مدیرعامل موسسه خیریه امید با بیان اینکه پمپ سرنگ وسيله‌ای برای تزريق مداوم و دقيق داروهای مختلف مايع بوسيله سرنگ يكبار مصرف است، اظهار کرد: پمپ سرنگ در موارد تزريق داروهای ضد سرطان، هورمون‌ها و داروهای بيهوشی و تزريق مواد مغذی، گشاده كننده‌ها و تنگ كننده‌های عروق در ICU ، CCU ، NICU استفاده می‌شود.

دکتر تحریری نیک‌صفت تجويز شير و تغذيه داخل روده‌ای برای نوزادان تازه متولد شده يا نارس را از دیگر موارد قابل استفاده پمپ سرنگ عنوان کرد.

وی در ادامه از دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی به عنوان یکی دیگر از تجهیزات پزشکی اهدایی از سوی نیکوکار گیلانی نام برد.

مدیرعامل موسسه خیریه امید با بیان اینکه دستگاه مذکور علائم حیاتی بیمار را به طور مستمر نمایش می‌دهد، اظهار کرد: این دستگاه اطلاعات مربوط به علائم حیاتی بیمار را پس از جمع آوری بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌سازد و در شرایط نامطلوب بیمار، هشدارهای لازم را به تیم پزشکی می‌دهد.

دکتر تحریری نیک صفت تصریح کرد: دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی برای بیماران ناپایدار، بیماران بستری در ICU و CCU ، بیماران ترومایی و بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این دستگاه به علت نصب شدن بر روی پایه متحرک ترالی قابلیت نقل و انتقال در کنار تخت بیماران را دارد، افزود: اگر در حالت اورژانسی تختی به مجموعه تخت‌های تروما اضافه گردد، این مانیتور را می‌توان به کنار تخت بیمار منتقل کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: