• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-54689-5
  • خبرنگار : 1
  • منبع خبر : رشت

شهردار منتخب رشت تاکید کرد:

عملیات شناسایی، ثبت و نگهداشت بناهای تاریخی با سرعت انجام شود

شهردار منتخب رشت گفت:با توجه به اینکه قرار است رشت مقصد گردشگری شود، تک تک بناهای تاریخی می‌توانند نقش موثری در جذب گردشگر داشته باشند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،مسعود نصرتی در نشست با مدیر کل اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان  با بیان اینکه شهرداری رشت به دلیل وظیفه ذاتی،خود را متولی امر گردشگری نمی داند گفت: این نهاد اما،خود را بزرگترین  سرمایه گذار برای تولید زیر ساخت های گردشگری می شناسد.

شهردار منتخب رشت بر لزوم افزایش ظرفیت های این شهر برای مقصد گردشگری تاکید و خاطرنشان کرد:لازم است در کنار کمک به امر گردشگری،در امر بازآفرینی شهری که در حوزه میراث فرهنگی قرار دارد نیز همکاری مطلوبی از سوی شهرداری صورت بگیرد.

نصرتی ضمن اعلام آمادگی شهرداری رشت در امر گردشگری و احیای بافت تک بناهای تاریخی گفت:این دو مورد از تاکیدات شورای اسلامی شهر بوده و بدون شک در این زمینه همکاری‌های لازم را نیز مبذول خواهند داشت .

وی همچنین با اشاره به بحث مطرح شده پیرامون ایجاد دفتر بافت تاریخی در رشت، بر لزوم استفاده از ظرفیت نهادهایی همچون سازمان نظام‌مهندسی و اداره کل راه و شهرسازی تاکید و تصریح کرد:لازم است کارگروه مشترکی برای این مهم‌تشکیل و اقدامات لازم نیز در نخستین فرصت اعمال شوند.

شهردار رشت همچنین بر لزوم مراقبت از تک بناهای تاریخی شهر  تاکید کرد و بیان کرد:لازم است تا یکبار دیگر این بناها باز شناسایی شده و به شهرداری های مناطق ابلاغ شوند .

نصرتی افزود:با توجه به اینکه قرار است رشت مقصد گردشگری شود ،تک بناهای تاریخی می‌توانند نقش موثری در جذب گردشگر داشته باشند .

وی تاکید کرد:اقدامات لازم نسبت به شناسایی و ثبت بناهای تاریخی و حفظ و نگهداشت آنها باید با سرعت بیشتری انجام شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: