• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-54589-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

باید ایمن سازی مسیر تردد دانش آموزان جدی گرفته شود

فرماندار رودبار بر ایمن سازی مسیر عبور دانش آموزان در آستانه بازگشایی مدارس تأکید کرد و گفت: ایمن سازی و استفاده از علائم هشدار دهنده در مسیر تردد دانش آموزان باید جدی گرفته شود.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، اسماعیل میرغضنفری در نشست شورای ترافیک این شهرستان که با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای برگزار شد، بر ایمن سازی مسیرعبور دانش آموزان در آستانه بازگشایی مدارس تاکید کرد.

فرماندار شهرستان رودبار با بیان اینکه در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز بهار تعلیم و تربیت باید تمام تمهیدات مربوط به تعلیم و تعلم در آموزشگاه ها اندیشیده شود، افزود: ایمن سازی و استفاده از علائم هشدار دهنده در مسیر تردد دانش آموزان باید جدی گرفته شود.

وی گفت: برای نهادینه کردن فرهنگ ترافیک و کاهش آسیب های جانی و مالی مربوط به نیروی انسانی در تصادفات، آموزش های لازم و ضروری مستمر و متوالی را در مدارس پیش بینی و اجرا نماییم.

میرغضنفری با قدردانی از زحمات پلیس، عوامل راهداری، دستگاه های امدادی و دیگر متولیان، تعطیلات پایان تابستان و افزایش مسافرت ها را یادآور شد و افزود: ترافیک این ایام که زندگی را بر مردم رودبار سخت کرده است باید مدیریت گردد.

فرماندار انجام خط کشی در جاده ها به ویژه جاده های کوهستانی، نصب گاردریل و اجرای سیستم روشنایی و برداشتن پیچ های خطرناک را خواستار شد و افزود: نگرانی های جاده قدیم رشت - قزوین در مسیرهای رودبار به رستم آباد و رستم آباد به امام زاده هاشم که در پی تصادفات فوتی و جرحی افزایش یافته است باید رفع شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان هم در این نشست از برنامه ریزی برای ارتقاء شبکه ایمنی راه های استان خبر داد و گفت: نقاط حادثه خیز گیلان شناسایی شده است و در برنامه رفع و رجوع سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای قرار دارد.

محمد رضا نازک کار همچنین یادآور شد: بر اساس استانداردها ۳ تا ۶ درصد هزینه ارزش راه ها برای نگهداری سالیانه آنها می بایست هزینه شود که به جهت محدودیت های مالی ما بسیار پایین تر از این میزان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: