• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-52389-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

ارسال 183 میلیون لیتر نفتگاز برای تامین برق در گیلان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون مجموعاً 183 میلیون و 660 هزار لیتر نفتگاز به نیروگاههای استان گیلان ارسال شده است.

علی اصغر عباسی در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان، اظهار کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون مجموعاً 183 میلیون و 660 هزار لیتر نفتگاز به نیروگاههای استان گیلان ارسال شده است که این سوخت به عنوان سوخت دوم در زمان قطعی یا افت فشار گاز به مصرف نیروگاه های استان خواهد رسید.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان افزود: با تمهیدات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان ذخیره سازی سوخت دوم نیروگاههای رشت و پره سر از ابتدای فروردین ماه در دستور کار این شرکت قرار دارد و تاکنون با رشد 118 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

وی افزود: از مجموع 183 میلیون و 660 هزار لیتر نفتگاز توزیع شده در استان، 112 میلیون و 298 هزار لیتر مربوط به نیروگاه سیکل ترکیبی رشت و 52 میلیون و 956 هزار لیتر به نیروگاه پره سر است که به ترتیب افزایش بالغ بر 80  و 142 درصدی این نیروگاه ها را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

عباسی تصریح کرد: طی پنج ماهه امسال 681 میلیون و 44 هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی (بنزین سوپر و معمولی، نفت سفید و نفتگازغیرنیروگاهی و گاز مایع) در استان گیلان توزیع شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته حاکی از افزایش بالغ بر چهار درصدی فرآورده هاست.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان گفت: از مجموع توزیع انواع فرآورده های نفتی در استان گیلان 455 میلیون و 429 هزار لیتر مربوط به بنزین معمولی، 26 میلیون و 755 هزار لیتر بنزین سوپر، 12 میلیون و 762 هزار لیتر نفت سفید، 164 میلیون و 890 هزار لیتر نفتگاز غیرنیروگاهی و همچنین 21 میلیون و 208 هزار لیتر به  گاز مایع  اختصاص دارد.

وی ادامه داد: بیشترین تغییرات مصرف فرآورده ها نسبت به پنج ماهه مشابه سال گذشته مربوط به نفت سفید با کاهش 31 درصد می باشد که افزایش تعداد خانوارهای تحت پوشش گاز خانگی و عدم استفاده از وسایل گرمایشی در فصل تابستان از مهمترین دلایل این کاهش است.

عباسی خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت مصرف فرآورده های نفتی به ترتیب با افزایش نه درصدی بنزین معمولی و 13 درصدی بنزین سوپر، کاهش دو درصدی نفتگاز غیرنیروگاهی و کاهش 19 درصدی گازمایع همراه بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: