• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-5090-5
  • خبرنگار : 21
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طالب پور خبرداد:

پرداخت تسهیلات 30 میلیارد تومانی به واحدهای تولید در منطقه آزاد انزلی

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: طی یک سال و نیم اخیر با رویکرد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بالغ بر 30 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی منطقه پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، مهندس وحید طالب پور با اشاره به پرداخت تسهیلات به واحدهای تولید منطقه آزاد انزلی، اظهار کرد: یکی از اولویت های اصلی سازمان منطقه آزاد انزلی به منظور پیگیری اهداف اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال پایدار و افزایش میزان تولید واحدهای تولیدی در منطقه از طریق رونق بیشتر واحدهای تولیدی فعال موجود و فعال سازی واحدهای راکد و غیرفعال باقیمانده از دوره های قبل و همزمان احداث واحدهای جدید صنعتی در سطح منطقه است.

عضو موظف هیأت مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی افزود: این مهم از طریق معرفی سرمایه گذاران جدید و جایگزین، خرید یا اجاره واحدهای غیرفعال و یا تخصیص تسهیلات به متقاضیان، تعیین تکلیف قراردادهای واگذاری اراضی صنعتی، تغییر در تکنولوژی تولید و یا کمک به بازاریابی محصولات تولیدی منطقه، همراهی و مساعدت جهت حضور در نمایشگاه های موثر داخلی و خارجی برای شناسایی بازارهای جدید محصولات واحدهای تولیدی منطقه به جد پیگیری و عملی شده و از طرفی جهت تسریع در حل مشکلات پیش روی تولید کنندگان منطقه نیز کارگروه های رفع موانع تولید در مجموعه سازمان تشکیل گردیده و از ظرفیت کارگروه های استانی نیز استفاده می شود.

وی با بیان اینکه از سال 95 تاکنون بالغ بر 22 واحد صنعتی و تولیدی منطقه از تسهیلات محل طرح رونق تولید به ارزش بیش از 30 میلیارد تومان برخوردار شده اند، افزود: علاوه بر این در سالجاری نیز 25 واحد تولیدی دیگر منطقه نیز متقاضی دریافت سرمایه در گردش به ارزش بیش از 49 میلیارد تومان در سامانه بهین یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت شده اند که تاکنون پرونده 9 واحد تولیدی پس از بررسی های کارشناسی در مرحله معرفی به بانک ها قرار گرفته است.

عضو هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی افزود: عملکرد بانک ها جهت همراهی در این مسیر متفاوت بوده و سازمان منطقه آزاد انزلی در نظر دارد در سالجاری یکی از شاخص های ارزیابی عملکرد بانک های فعال در سطح منطقه را بر اساس همین رویکرد تعریف نماید.

طالب پور با تقدیر از همکاری موثر کارگروه ها و دستگاه های ذی ربط استانی، تصریح کرد: علاوه بر پرداخت این تسهیلات در سال های 95 و 96 که با تدبیر مقام معظم رهبری به سال های اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده اند بیش از 15 مورد هم جلسه کارگروه رفع موانع تولید در منطقه با موضوعات و مشکلات مالیاتی، بانکی، زیست محیطی، گمرکی، زیرساختی و... با هدف رفع موانع کارخانجات و واحدهای تولیدی منطقه برگزار گردیده است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی در پایان اظهار کرد: با مجموعه اقدامات و پیگیری های به عمل آمده ظرف سنوات گذشته تاکنون بیش از 50 واحد تولیدی در منطقه یا از حالت رکود خارج گردیده و یا به عنوان واحد تولیدی جدید به چرخه تولید کشور اضافه شده اند.

گفتنی است؛ حجم صادرات و صادرات مجدد منطقه آزاد انزلی در سال 95 مجموعا بالغ بر 355 میلیون دلار بوده است که این میزان در بین مناطق آزاد کشور بی نظیر بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: