• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-393-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

مسئله بازیافت كتاب ‌های اهدایی مربوط به سال های اخیر نیست

اداره کل كتابخانه‌های عمومی استان گیلان درباره كتاب‌های اهدایی خاندان بزرگمهر توضیح داد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، اداره كل كتابخانه‌های عمومی گیلان در اطلاعیه ای با  تشریح موضوع بازیافت كتاب‌های اهدایی سرهنگ جلیل بزرگمهر، اعلام کرد: موضوع اهدا و بازیافت این كتاب‌ها مربوط به سالهای اخیر نیست و این اقدام بواسطه اهمال رئیس اداره شهرستان و بدون كسب مجوز و استعلام از ستاد استان گیلان و ستاد مركزی نهاد انجام شده بود.

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر بازیافت كتاب‌های اهدایی سرهنگ جلیل بزرگمهر، اداره کل كتابخانه‌های عمومی استان گیلان در این باره اعلام کرد: بنابر اطلاعات واصله، تعداد 190 جلد كتاب در سال1390 از طرف سركار خانم شیرین بزرگمهر، فرزند آقای جلیل بزرگمهر به كتابخانه عمومی شهر آستارا اهداء شده بود كه فهرست این آثار به همراه یك لوح تقدیر برای خانم بزرگمهر ارسال شده بود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: در همان سال بر اساس تشخیص كتابداران کتابخانه عمومی آستارا و رئیس شهرستان، تعداد 30 جلد از این كتاب‌ها در قفسه این كتابخانه قرار می‌گیرد و مابقی فاقد شرایط استفاده تشخیص داده شده و برای بازیافت به انبار منتقل می‌شوند كه این اقدام طی چند سال گذشته بعد از اهدای كتاب‌ها بواسطه اهمال رئیس شهرستان و بدون كسب مجوز و استعلام از ستاد استان گیلان و ستاد مركزی انجام شده بود. بر این اساس مسئله بازیافت برخی از كتاب‌های اهدایی خاندان بزرگمهر، مربوط به سالهای اخیر نیست.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: در دوره مدیریت فعلی نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور، برای پیشگیری از وقوع چنین اتفاقاتی، با استفاده از شبکه یکپارچه و سراسری منابع و امانت کتابخانه ای و صدور بخشنامه‌هایی در مورد وجین كتاب، هیچ كتابخانه‌ای نمی‌تواند بدون كسب مجوز از ستاد مركزی نهاد نسبت به وجین و بازیافت كتاب اقدام كند. همچنین یک گروه کارشناسی از سوی معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد مامور شده است تا ضمن رسیدگی به علت چنین حادثه ای در آن سالها مسببین این موضوع را شناسایی کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: