• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-43689-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

محکومیت نسل کشی مسلمانان میانمار توسط اعضای هیات علمی جهاددانشگاهی گیلان

اعضای هیات علمی جهاد دانشگاهی گیلان نسل کشی مسلمانان در کشور میانمار را محکوم کردند .

اعضای هیات علمی و پژوهشگران  جهاد دانشگاهی گیلان با امضای طوماری ضمن محکومیت نسل کشی مسلمانان در کشور میانمار خواستار تحرک جدی دولتهای اسلامی و مجامع جهانی حقوق بشری در ارتباط با این موضوع شدند .

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، اعضای هیات علمی، پژوهشگران و کارشناسان جهاد دانشگاهی استان گیلان با امضای طوماری ضمن محکومیت نسل کشی مسلمانان در کشور میانمار خواستار رسیدگی سریع و جدی دولت های اسلامی و نهادهای بین المللی مدافع حقوق بشر در این خصوص شدند.

در این طومار آمده است:

این روزها در میان ادعاهای دروغین و فریبنده غرب در حمایت از حقوق بشر در سوریه و عراق، شاهد فاجعه نسل کشی بی‌رحمانه مسلمانان مظلوم در کشور میانمار هستیم.

در حالی که جهان خشونت‌بارترین ایام تاریخ معاصر را سپری می کند و بزرگترین جنایت ها در حق مسلمانان مظلوم میانمار به ویژه زنان و کودکان بی گناه انجام می شود، مدعیان دفاع از حقوق بشر با سکوت خود در این اقدام غیر انسانی مشارکت کرده و بار دیگر ثابت کردند که ادعای دفاع از حقوق بشر چیزی جز دروغ و فریب برای بازی دادن افکار عمومی جهان نیست.

مسلمانان مظلوم میانمار در میان سکوت کشورهای مدعی آزادی و انسانیت و در سایه شعارهای دفاع از حقوق بشر سازمان‌های بین‌المللی و جوامع به اصطلاح متمدن به فجیع‌ترین شکل ممکن قتل عام می شوند و احدی در این سازمانها در دادخواهی آنان فریادی برنمی آورد و سکوت بانیان و داعیان حقوق بشر در مقابل این جنایت ها موجی از نگرانی و نفرت را نسبت به آنان در میان جوامع اسلامی به راه انداخته است.

امروز فاجعه میانمار تنها مسئله جهان اسلام نیست بلکه هر انسان آزاده ای در هر جای جهان با دیدن کشتار کودکان و زنان مسلمان و بی پناه میانمار آن را محکوم می کند اما جهان غرب با سکوت و چشم پوشی بر این نسل کشی، بار دیگر اثبات می کند که موضوع حقوق بشر برای آنان یک حربه سیاسی است که در زمانهای مختلف علیه کشورهای مستقل از آن استفاده می کنند و تمامی ادعاهای آنها در این زمینه جز دروغ و کذب نیست.

فاجعه اسفبار کشتار گسترده و قتل عام مسلمانان در میانمار و سکوت مرگ بار و معنی دار سازمان ملل و سازمان حقوق بشر که همواره شاهد سکوت آنان در کشتار مسلمانان کشورهای اسلامی نظیر فلسطین، یمن، بحرین و... بوده ایم، باعث گسترده شدن این نسل کشی و قتل عام ظالمانه مسلمانان مظلوم و بی پناه میانمار شده است.

بی شک و بدون تردید در پشت پرده این جنایات دست حمایت جریان استکبار و ایادی و نوکران سر سپرده آنها وجود دارد که با سکوت خود در سازمان های بین المللی فرصت مناسب را برای جنایتکاران در این خون ریزی ها فراهم کرده است.

ما پژوهشگران، اعضای هیات علمی و کارشناسان عضو جهاد دانشگاهی گیلان ضمن محکوم کردن کشتار کودکان، زنان و مردان مسلمان میانمار و به آتش کشیدن خانه و کاشانه آنان، از مجامع بین‌المللی می خواهیم در قبال رفتارهای ظالمانه دولت میانمار نسبت به مسلمانان این کشور سکوت نکنند و به وظیفه انسانی و سازمانی خود که دفاع از انسان‌ها در مقابل ظالمان است عمل نمایند. از دولتهای اسلامی هم می خواهیم اقدامات جدی و مناسبی جهت توقف هر چه سریعتر این جنایات انجام دهند.

مسلمانان جهان هم باید بدانند که با اتحاد و انسجام مسلمانان سراسر جهان می توان از این جنایت های وحشیانه جلوگیری کرد و از گسترش آن به سایر کشورها پیشگیری نمود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: