• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4490-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

جشنواره گاو بومی در رضوانشهر برگزار شد

اولین جشنواره گاو بومی در رضوانشهر برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،عبدالاحد شادپرور دبیر علمی  جشنواره گاو بومی گیلان جمعیت گاو بومی گیلان در جشنواره گاو بومی در رضوانشهر گفت:گاو بومی از ذخائر ارزشمند جانوری جهان است و متاسفانه جمعیت آن رو به کاهش است.

وی با تاکید بر اینکه باید به سمت تشکیل انجمن نژادی گاو بومی توسط مردم برویم،افزود: لازم است دامداران و سرمایه‌گذاران با بهره‌گیری از تحقیقات دانشگاهی به دانشگاه گیلان بیایند تا برنامه‌ریزی لازم را جهت نجات جمعیت گاو بومی انجام گیرد.

وی ادامه داد:حضور پررنگ صاحبان گاو بومی در این جشنواره یکی از ظرفیت‌های استان محسوب می شود و این امر نشان از اعتماد دامداران به دانشگاهیان برای حفظ و افزایش نسل گاو بومی گیلان دارد.

دکتر شادپرور از حمایت‌های دامداران و دامپروران در برگزاری این جشنواره تقدیر کرد و گفت: برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی حفظ گاو بومی برای توسعه اقتصاد روستاییان گیلان بسیار ضرروی است.

شکری نماینده مردم تالش نیز در ادامه این جشنواره گفت:باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بومی در روستاها کار اقتصادی کرد.

وی ورود دانشگاهیان به منظور حفظ گونه‌های گاو بومی را بسیار مطلوب عنوان کرد و افزود: با برگزاری این چنین جشنواره هایی روستاییان تشویق می‌شوند، با روش علمی از جمعیت گاو بومی محافظت کنند.

شکری خاطر نشان کرد: جشنواره گاو بومی تشویقی موثر برای حفظ گاوهای بومی تالش است و اجرای آن علاوه بر توجه مردم به حفظ این ذخائر ارزشمند موجب توسعه گردشگری هم می‌شود.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دامداران از بی‌مدعاترین تولیدکنندگان هستند تصریح کرد:خوشبختانه توسعه روستاها از محورهای اصلی در برنامه ششم محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا از صاحبان نژادهای اصیل گاوهای بومی حاضر در جشنواره تقدیر شد.لافند بازی ،عروس بران و عرضه محصولات بومی منطقه از دیگر برنامه‌های این جشنواره بود.   


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: