• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4190-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

مدیر جهادکشاورزی رودسر خبر داد:

افزایش 30 درصدی تولید فندق

مدیر جهادکشاورزی رودسر گفت: امسال فندق نسبت به سال گذشته افزایش 30 درصدی برخوردار است.

احسان‌الله مشتاق در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه گیلان، گفت: رودسر از قطب‌های تولید فندق کشور است و پیش‌بینی می‌شود، امسال بیش از ده هزار تن فندق در رودسر تولیدی شود.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون فندق‌کاران در حال برداشت محصول هستند، افزود: وارد شدن خسارت به باغات فندق در سال گذشته تولید این محصول را کاهش داده بود و خوشبختانه امسال این مشکل وجود نداشت و این امر منجر به افزایش 30درصدی تولید فندق در رودسر شده است.

مشتاق ادامه داد: تعرفه بالای بیمه و پرداخت غرامت کم از عمده مشکلات فندق‌کاران رودسر است.

وی با اشاره به اینکه میزان مساحت سطح زیر کشت باغات رودسر 12هزار و 800هکتار است، تصریح کرد: بازار فندق در شهرستان رودسر مناسب است و به صورت خام و برشته در بازارهای محلی این شهرستان عرضه می‌شود.

مدیرجهادکشاورزی رودسر گفت: علاوه بر مصرف شهرستانی فندق‌های تولید شده در رودسر به سایر شهرستانهای گیلان و حتی دیگر استانها صادر می‌شود.

وی افزود: امسال فندق از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و کیلویی 15هزار تومان در بازارها به فروش می‌رسد.

 حبیب جهانساز معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گیلان، گفت: گیلان با 17هزار هکتار باغ فندق بزرگترین تولید کننده این محصول در کشور و از نظر سطح زیر کشت چهارمین کشور در دنیاست.

وی با اشاره به اینکه وضعیت برداشت محصول از باغ های فندق خوب است، افزود: برداشت فندق هر ساله از اوایل شهریور از باغ های گیلان آغاز می‌شود و تا پایان این ماه ادامه دارد.  

وی پیش‌بینی کرد: امسال باغداران گیلانی حدود 19 هزار تن فندق برداشت کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گیلان افزود:باغداران گیلانی با برداشت این مقدار فندق 231 میلیارد تومان درآمد کسب می‌کنند.

حبیب جهانساز با اشاره به اینکه گیلان 80 درصد فندق کشور را تولید می‌کند، افزود: شهرستان رودسر 13 هزار هکتار باغ فندق دارد و این شهرستان 60 درصد از فندق کشور را تولید می‌کند.

وی تصریح کرد:پارسال حدود 400 تن از فندق گیلان به کشورهای اروپایی صادر شد.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: