• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-2694-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

گیلان میزبان مسابقات موی چایا کشور

رئیس هیئت موی چایا گیلان با بیان اینکه قریب به 5 هزار نفر در موتای گیلان فعالیت دارند، از میزبانی گیلان در مسابقات موی چایا کشور خبر داد.

محمد رمضانی در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه گیلان، از برگزاری اولین جلسه موی چایا گیلان با حضور رییس هیت موی چایا کشور در رشت خبر داد.

وی که بنیانگذار موی چایا در گیلان محسوب می شود، در ادامه افزود: این جلسه در روز جمعه 17شهریور ماه سالجاری برگزار می شود.

رمضانی ادامه داد: ایران در بخش ایفمای موی‌تای به صورت آماتوری فعالیت می کند و ایفما صرفا سازمان برگزاری مسابقات محسوب می شود.

رییس هیئت موی چایا گیلان با بیان اینکه قریب بر 5هزار نفر در موتای گیلان فعالیت دارند، گفت : ارتقای سطح فنی رشته موتای در استان از اهداف مهم این کمیته به شمار می رود و باید در سبک‌هایی از موی تای فعالیت کنیم که در بخش حرفه ‌ای و تخصصی استان گیلان به جهان معرفی شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری مسابقات استانی و انتخاب نفرات برتر استعدادهای درخشان این رشته را شناسایی و برای مسابقات جهانی اعزام می کنیم.

محمدرمضانی از میزبانی گیلان به منظور برگزاری مسابقات کشوری خبر داد و گفت: مردم و مسئولین گیلان همواره در حمایت از توسعه فرهنگ ورزش در رشته‌های مختلف کارنامه درخشانی دارند و انتظار می‌رود در حمایت از این رشته ورزشی مهم شاهد اقدامات گسترده از سوی مسئولین باشیم.

وی گفت: این ورزش رزمی دارای اساتید و هنرجوهای بسیار ماهر و قدرتمندی است و 2ماه آینده مسابقه استانی بسیار بزرگی در گیلان جهت انتخابی تیم ملی برگزار خواهد شد و تیم منتخب کشور اعزام به مسابقات برون‌مرزی خواهند داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: