• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4090-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

بازدید هلدینگ مزارع نوین (اتکا) از مرکز رشد واحدهای فناور بیوتکنولوژی کشاورزی کشور

اعضای هیات مدیره هلدینگ مزارع نوین (اتکا) از مرکز رشد واحدهای فناور بیوتکنولوژی کشاورزی استان گیلان بازدید کردند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،مرکز رشد واحدهای فناور پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور، میزبان باقرپور؛ مدیرعامل شرکت مزارع نوین ایرانیان، دکتر راعی؛ مسئول تحقیق و توسعه شرکت، مهندس رضاپور؛ معاون تولید شرکت و مهندس فراهانی؛ مدیر مرکز دانش بنیان شرکت بود.

در این بازدید دکتر افراز؛ مدیر مرکز رشد واحدهای فناور پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی شمال، دکتر مومنی؛ رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور و دکتر آزادی؛ قائم مقام فناوری پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران نیز حضور داشتند، پس از معرفی کوتاهی از مرکز رشد و پژوهشکده و توانمندیهای آنها، به مباحثی مانند اهمیت تولید نهال اصیل و شناسنامه دار، توزیع نهال های سالم و پایه های کشت بافتی از ژرم پلاسم بومی و عاری از ویروس پرداخته شد.

در این زمینه، تشکیل کنسرسیومی با مشارکت بخش خصوصی و همکاری نهادهای ذیربط برای اطمینان از اصالت و سلامت گیاه، مورد تاکید قرار گرفت.

بازدید از آزمایشگاه های مرکز رشد، گلخانه‌ها، آزمایشگاه‌های پژوهشکده و گفت‌و‌گو با برخی مجریان پروژه‌های پژوهشی از دیگر برنامه‌های این بازدید است.

این هلدینگ که وابسته به اتکا است، با در اختیار داشتن 11 مجتمع کشت و صنعت و 6 شرکت تخصصی، در زمینه فرآورده های کشاورزی و تولید، نشا و نهال گواهی شده فعالیت می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: