• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-34589-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

توجه به منزلت زن، رشد و تعالی جامعه را در پی دارد/ 31 زن زندانی در گیلان داریم

معاون عمرانی فرمانداری رشت توجه به منزلت واقعی زن را سبب رشد و تعالی جامعه دانست و تاکید کرد: برای اینکه جامعه پویا داشته باشیم باید زن را به تعالی و جایگاه واقعی خود برسانیم.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،مهندس منا ابروفراخ در جلسه امور بانوان که در سالن اجتماعات فرمانداری رشت برگزار شد، با اشاره به راه اندازی «پویش مهربانی» برای آزادسازی بانوان زندانی، اظهار کرد: آنچه که ما از زن در جامعه اسلامی متصور هستیم، کارکردی است که جایگاه واقعی زن را نشان می دهد.

معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان رشت با بیان اینکه زیباترین تعبیر در خصوص جایگاه زن را امام(ره) بیان فرموده مبنی بر اینکه «نقش زن سازندگی است»، افزود: نقش زنان در اجتماعات و برهه های زمانی مختلف نظیر شکل گیری انقلاب، دفاع مقدس و... کمتر از مردان نیست که اگر زنان نبودن حوادث روایتگری نداشتند.

وی توجه به منزلت واقعی زن را سبب رشد و تعالی جامعه دانست و تاکید کرد: برای اینکه جامعه پویا داشته باشیم باید زن را به تعالی و جایگاه واقعی خود برسانیم، هر چقدر دختران و بانوان جامعه ما به تعالی برسند، جامعه ای توانمندتر و با شکوه تر خواهیم داشت زیرا کارکرد زنان با مردان متفاوت تر بوده و نقش سازنده ای دارد.

ابروفراخ ادامه داد: زنانی که به جرم غیرعمد در زندان های استان به سر می برند عمدتا در بازه سنی 18 الی 50 سال قرار دارند و برخی از آنان حتی فرزند شیرخواره هم دارند.

معاون عمرانی فرمانداری رشت گفت: بسیاری از زنان وقتی وارد زندان می شوند آسیب بیشتری می بینند و آسیبی که در زندان به زن می رسد خیلی بیشتر از آسیبی است که به مردان می رسد.

کامران زاده: گیلان 31 زندانی زن با جرائم غیرعمد دارد

در ادامه کامران زاده، رئیس ستاد دیه استان گیلان اظهار کرد: در حال حاضر گیلان 31 زندانی زن با جرائم غیرعمد دارد که آنها 3 میلیارد و 300 میلیون تومان محکومیت دارند و البته بخشی از محکومیت  آنان در قالب «گذشت رضایتمندانه» از سوی شاکیان بخشوده شده است.

وی افزود: در سال گذشته 800 زندانی زن و مرد در گیلان با بیش از 44 میلیارد تومان محکومیت، آزاد شدند که 18 میلیارد و 600 میلیون تومان را «گذشت رضایتمندانه» از شاکیان گرفتیم، بخشی هم از تعهدات بیمه ها بود، پرداخت شد و حدود 3 میلیارد و 600 میلیون تومان هم از صندوق کمک گرفتیم.

کامران زاده گفت: چهارشنبه، 15 شهریور ماه جشن گلریزان آزاد سازی بانوان زندانی استان در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: