• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3090-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبرداد:

افزایش متقاضی برای ایجاد فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان گفت: هم اکنون بالغ بر صد فروشگاه زنجیره‌ای در گیلان دایر است و برای اجرایی دیگر پروزه های بزرگ مجوز صادر شده است.

دکتر علی منتظری در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه گیلان، در خصوص وضعیت بخش معدن گیلان گفت:به دنبال اکتشاف سراسری در همه محدوده‌های معدنی گیلان هستیم و این فرصت خوبی برای شناسایی همه مناطق معدنی استان است.

وی افزود: تامین مواد اولیه کاخانجات موجود در اولویت کارهای بخش معدن استان است.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان ادامه داد:در بخش معدن جزء استانهایی هستیم که تقریبا همه فعالیتها بر عهده بخش‌خصوصی است.

منتظری در ادامه،در خصوص وضعیت تجارت خارجی و صادرات گیلان خاطر‌نشان‌ کرد: گیلان استانی مرزی است و توسعه صادرات نقش مهمی بخش اقتصادی استان ایفا می‌کند.

وی تصریح کرد:شرایط صادرات استان همانند سایر استانها تابع سیاست‌های کشور است و با تلاش هایی که دولت انجام داده است، امید می‌رود،در نیمه دوم امسال توسعه صادرات استان وضعیت بهتری به خود بگیرد.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه از ظرفیتهای بالای گیلان محسوب می‌شوند، گفت: برنامه‌ریزی شده است،میزان صادرات این محصولات ارتقا یابد.

وی در ادامه افزایش فروشگاههای زنجیره‌ای را از نقاط قوت تجارت داخلی گیلان عنوان کرد و گفت: در سالهای اخیر شاهد رشد افتتاح این فروشگاهها در استان بوده‌ایم و هم اکنون بالغ بر صد فروشگاه زنجیره ای در گیلان دایر است.

دکتر عل منتظری خاطرنشان ‌کرد: امسال متقاضیان دیگری برای ایجاد دیگر فروشگاههای زنجیره‌ای به سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان مراجعه کرده‌اند و از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت مجوزهایی برای اجرایی شدن مگا پروژه‌های بزرگ در بخش تجارت داخلی داده شده است.

وی گفت: افزایش متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و تجارت نشان می‌دهد که زیرساختهای لازم برای توسعه این بخش‌ها در استان فراهم است.

 

  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: