• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-2294-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

رهنما خبر داد:

فعالیت بیش از 144 هزار ورزشکار سازمان یافته در گیلان

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: وجود بیش از 144 هزار ورزشکار سازمان یافته در استان گیلان با قریب دو و نیم میلیون نفر جمعیت نشان دهنده فعالیت ورزشی حدود 6 درصد مردم استان است .

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، مسعود رهنما در حاشیه برگزاری هفتمین دوره آموزش بین المللی مدیریت و رهبری ورزش همگانی کشور در رشت اظهار کرد: میانگین ورزشکاران سازمان یافته در سطح کشور باید پنج درصد باشد که این رقم در گیلان 5.88 درصد است و خوشبختانه از میانگین کشوری جلوتر هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: وجود بیش از 144 هزار ورزشکار سازمان یافته در استان گیلان با قریب دو و نیم میلیون نفر جمعیت نشان دهنده فعالیت ورزشی حدود 6 درصد مردم استان است .

وی افزود: البته استان ما پیشتاز بسیاری از فعالیت های اجتماعی است که مقوله ورزش نیز یکی از آنان می باشد و در این امر، گیلان یکی از استان های پیشرو در کشور محسوب می شود.

رهنما به برپایی هفتمین دوره آموزش بین المللی مدیریت و رهبری ورزش همگانی کشور نیز اشاره و بیان کرد: با توجه به فعالیت خوب هیات ورزش های همگانی گیلان، میزبانی این دوره به استان ما سپرده شد که از این بابت از مسئولان هیات ورزش های همگانی گیلان تشکر می کنم.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان ادامه داد: خوشبختانه دو مدرس طراز اول جهان از کشورهای هلند و فرانسه به عنوان مدرس در این دوره آموزشی حضور دارند و امیدواریم که این دوره، خروجی بسیار خوبی برای ورزش همگانی داشته باشد.

رهنما اضافه کرد: ورزش همگانی باعث می شود که افراد سالم و بانشاطی در جامعه داشته باشیم و به همین دلیل باید در این بخش، سرمایه گذاری بیشتری شود و امیدواریم که همه دستگاه ها، در بخش ورزش همگانی فعالیت مثمرثمر و بیشتری را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این امر، در استان گیلان تفاهم نامه هایی را با دستگاه های مختلف منعقد کردیم تا مقوله ورزش به خصوص در بخش کارکنان دولت، چشمگیرتر و پررونق شود. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: