• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2690-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

مجتمع چاپ و بسته‌بندی نوین رشت افتتاح شد

مجتمع چاپ و بسته‌بندی نوین در شهرک صنعتی سفیدرود رشت افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، همزمان با گرامیداشت روز صنعت چاپ، مجتمع چاپ و بسته‌بندی نوین در شهرک صنعتی سفیدرود رشت به بهره‌برداری رسید.

دکتر زمینی رییس هیئت مدیره مجتمع چاپ و بسته‌بندی نوین رشت امروز در مراسم افتتاحیه این واحد صنعتی گفت: چاپخانه نوین رشت بیش از 70سال قدمت دارد و امروز شاهد افتتاح فاز جدید آن با عنوان  مجتمع چاپ و بسته‌بندی نوین با مدیریت سایه زیبا‌نگار در شهرک صنعتی سفیدرود رشت هستیم.

وی با بیان اینکه همواره برای رسیدن به اهداف مورد نظر و توسعه این صنعت در استان آرام و درست حرکت کرده ایم، افزود: در‌ حال ‌حاضر این مجتمع 15نفر پرسنل دارد و از امروز 5 پرسنل دیگر برای فعالیت مشغول به کار شدند.

هدف از افتتاح مجتمع چاپ نوین خدمت به صنعت چاپ گیلان است

دکتر زمینی ادامه داد: انتظار می‌رود در جهت حمایت از صنعت چاپ گیلان، دستگاههای خدمات‌رسان استان همکاری بیشتری داشته باشند.

وی هدف مهم خود را از ایجاد این مجتمع ،خدمت به صنعت چاپ گیلان عنوان کرد و گفت: انتظار می‌رود،کارهای چاپی و بسته‌بندی واحدهای خدماتی و صنعتی از استان خارج نشوند و با حمایت از این مجتمع در جهت توسعه چاپ استان قدمهای موثری برداشته شود.

وی خاطرنشان‌ کرد: چاپ و بسته‌بندی به محصولات گیلان هویت می‌دهد و موجب می‌شود، شاهد رونق اقتصادی در بخشهای مختلف استان باشیم.

در ادامه این مراسم فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تبریک روز صنعت چاپ گفت: چاپ درکمترین زمان بیشتر تفکر را در جامعه جاری می‌کند، گفت: در عصر حاضر دیگر چاپ افست جواب نمی دهد و باید چاپ های نوین در جامعه توسعه یابد.

چاپ درکمترین زمان بیشتر تفکر را در جامعه جاری می‌کند

وی افزود: همدلی خوبی در استان گیلان وجود دارد و باید با بهره‌گیری از این فضای مناسب در جهت حمایت از صنعت چاپ ،کارهای چاپی و بسته‌بندی تولیدات و محصولات را به سمت این مجتمع سوق دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: بسته‌بندی‌های جدید موجب رونق فروش محصولات و تولیدات واحدهای صنعتی می‌شود و برای کسب بازارهای هدف کاملا واضح است که بسته‌بندی‌های شکیل و دنیاپسند باید در راس امور تولیدکنندگان قرار گیرد.

در ادامه این مراسم دکتر علی منتظری رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان نیز گفت: گیلان در  صنعت چاپ خلاء داشت و افتتاح این واحد صنعتی برای توسعه دیگر فعالیتهای صنعتی گیلان بسیار موثر است.

وی افزود:امیدواریم صنعت چاپ را در گیلان به جایگاهی برسانیم که حتی از استانهای دیگر کار وارد این استان شود.

 صنعت چاپ طراحی‌های جدید را در اولویت کارها قرار دهد

علی منتظری ادامه داد: برای کسب بازارهای هدف لازم است، صنعت چاپ از طراحی‌های جدید غفلت نکند و به جد از کپی‌برداری‌ها پرهیز شود.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد، توسعه صنعت از بخش خدمات جلوتر است و برای توسعه بخش صنعت و جذب سرمایه گذاران به بخش صنعت گیلان باید خدمات رسانی دستگاههای مربوطه تسهیل شود.

مهندس اصغریان معاون امور هماهنگی توسعه منابع انسانی استانداری گیلان نیز در بازدید از این مجتمع با بیان اینکه یکی از ویژگیهای ممتاز مجتمع چاپ نوین ادامه کار در بین نسل‌های بعدی این خانوداه است، گفت: صنعت چاپ یکی از زنجیره‌های خلوت صنعت استان است که این واحد تا حدود زیادی این خلاء را پر کرد.

وی افزود: کیفیت کار باعث خواهد شد در عرصه رقابتی و کسب بازارهای هدف این مجتمع را همچنان موفق‌ ببینیم.

بسته‌بندی شکیل بازار کالا را رونق می‌بخشد  

مهندس اصغریان با بیان اینکه برخی از محصولاتی که در بسته‌بندی‌های خارجی قرار دارند،لزوما کیفیت بهتری از تولیدات داخلی ندارند و فقط بسته‌بندی شکیل موجب شده است که مشتریان بیشتری داشته باشند،خاطر نشان کرد:بسته‌بندی‌های شکیل می‌تواند محصولات کشاورزی،صنعتی،خدماتی گیلان را وارد بازارهای جهانی کند.

وی تصریح کرد: چگونه اموختن افراد،جامعه را به سوی پیشرفت می برد و لازم است صنایع با استفاده از افراد خلاق در جهت پیشبرد اهداف صنعتی مجموعه خود قدمهای موثرتری بردارند.

به گزارش ایسنا چاپ سلفون و لفافهای شفاف از محصولات تولیدی این واحد صنعتی است که سالیانه 2هزار تن ظرفیت دارد.

برای افتتاح شرکت صنعتی چاپ و نشر نوین 50میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است و دوهزار متر مربع مساحت زمین این مجموعه است.  

 

                 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: