• جمعه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-1994-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

ارتقای دانش مربیان و مدیران موجب توسعه ورزش همگانی می شود

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی آموزش را یکی از شاخص های توسعه این رشته دانست و گفت: ارتقای دانش مربیان و مدیران در حوزه ورزش همگانی می تواند سبب نهادینه شدن این حوزه شود.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، علی مجد آرا در چهارمین روز از دوره مدیریت و رهبری ورزش های همگانی که در رشت در حال برگزاری است، با اشاره به اهمیت توسعه ورزش های همگانی، استراتژی این فدراسیون را تبیین و اظهار کرد: با اتکا به برنامه ریزی های انجام شده که جمهوری اسلامی ایران به عنوان برنامه ای الگویی برای همه کشورها تدوین کرده است، می توانیم توسعه ورزش های همگانی را شاهد باشیم.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با بیان اینکه طی هفت سال گذشته، مخاطبان ورزش های همگانی در کشور از هشت درصد به 21 درصد رسیده است افزود: برنامه ای همه جانبه است که بتواند علاوه بر گسترش ورزش همگانی در بین اقشار و گروه های سنی مختلف، دستگاه های اجرایی را موظف به همکاری کند و در عین حال فقر فرهنگی موجود در حوزه ورزش را نیز از بین ببرد.

مجدآرا آموزش را یکی از شاخص های توسعه ورزش های همگانی دانست و گفت: ارتقای دانش مربیان و مدیران در حوزه ورزش همگانی می تواند سبب نهادینه شدن ورزش همگانی شود، علاوه بر آموزش، تجهیزات و امکانات نیز از دیگر شاخصه های توسعه ورزش همگانی است و در این امر همه نهادها و سازمان ها باید سهیم شوند.

وی با اشاره به برنامه های امسال فدارسیون ورزش های همگانی برای بانوان و مادران اظهار کرد: مادران، عمود خیمه ورزش های همگانی هستند و برنامه های متعددی برای بانوان و مادران در سال جاری چیده شده است.

مجدآرا ادامه داد: مادران هدایتگران کودکان و نسل آینده به سمت ورزش های همگانی و سلامت جامعه هستند.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی عوامل موثر بر توسعه 60 رشته ورزش های همگانی را تبیین کرد و گفت: گردشگری ورزشی، سازماندهی پارک ها، انتخاب مدیران اجرایی به عنوان سفیران ورزش، تعیین همیاران ورزش همگانی در مدارس مقاطع ابتدایی، تشکیل موزه ها و فروشگاه های ورزشی و برگزاری استارتاپ های کارآفرینی در ورزش های همگانی از جمله برنامه هایی است که فدراسیون ورزش های همگانی برای توسعه در دست اجرا دارد.

وی اعلام کرد: تا پایان امسال، دو کتاب از نتیجه مطالعات تطبیقی و توسعه ورزش های همگانی جمهوری اسلامی ایران به انجمن بین المللی ورزش های همگانی (تافیسا) ارائه و چشم اندازهای دقیق و همه جانبه ایران برای نهادینه کردن ورزش همگانی در جوامع اعلام می شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: