• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-23389-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همزمان با آخرین روز هفته دولت:

اولین مرکز پرورش زالوی C.B.R شهری کشور در آستارا افتتاح شد

همزمان با آخرین روز هفته دولت ، اولین مرکز پرورش زالوی C.B.R شهری کشور و یک کارگاه تولیدی پوشاک توسط بهزیستی برای اشتغال 10 نفر از معلولان شهرستان مرزی بندر آستارا افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان ، «شهریاب صبوری» معاونت مشارکت ها ، اشتغال و مؤسسات غیردولتی اداره کل بهزیستی استان گیلان در آیین بهره برداری از این پروژه ها اظهار کرد: همزمان با آخرین روز از هفته دولت ، شاهد بهره برداری از دو پروژه بهزیستی در شهرستان مرزی بندر آستارا با سرمایه گذاری خانم "منیژه زو اشکیانی" مدیر مرکز توانبخشی توانخواهان ذهن سامان و سارا هستیم.

وی ادامه داد: نخستین پروژه بهزیستی که در شهرستان آستارا افتتاح شد ، مرکز پرورش زالوی C.B.R شهری کشور می باشد که با بهره برداری از آن برای 5 نفر از معلولان آقا به شکل مستقیم شغل ایجاد شد.

وی با تأکید بر اینکه این طرح با همکاری شیلات و با هدف ایجاد اشتغال برای معلولین در جاده ویرمونی اجرایی شده است ، افزود : تجهیزات لازم برای پرورش زالو در یک انبار 136 متری جانمایی شده است.

صبوری در بخش دیگر سخنان خود به اعتبار هزینه شده برای این پروژه اشاره کرد و گفت : تاکنون مبلغی معادل 900 میلیون ریال هزینه شده است و حدود 600 میلیون ریال دیگر نیز سرمایه گذاری خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این مجموعه بالغ بر 12 فارم برای پرورش 10 هزار زالو نیز ایجاد شده است.

معاونت مشارکت ها ، اشتغال و مؤسسات غیردولتی بهزیستی گیلان در بخش دیگر سخنان خود از دیگر پروژه بهزیستی در این شهرستان سخن گفت و تصریح کرد : کارگاه تولیدی پوشاک در روستای باغچه سرا و با هدف ایجاد اشتغال برای 5 نفر از بانوان معلول دایر شده است.

وی توضیح داد : در این مرکز ، کار در سه بخش نقاشی روی پارچه ، بافندگی و خیاطی انجام می شود که ظرفیت جذب نیروی کار تا سقف 21 نفر نیز دارد.

وی در پایان تصریح کرد : برای راه اندازی این کارگاه نیز 500 میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.

به گزارش ایسنا، در طرح C.B.R ، خدمات توانبخشی به عنوان یک بسته کامل در نقاط مختلف شهری ارائه می شود و ارتقای خدمات توانبخشی برای معلولان از دیگر اهداف آن است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: