• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-193-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

توسعه کتابخوانی نیازمند تعریف پیوست فرهنگی است

مدیرکل کتابخانه  های عمومی استان گیلان با بیان اینکه توسعه کتابخوانی نیازمند تعریف پیوست فرهنگی است، گفت: امروز نهاد کتابخانه های عمومی با تبدیل کتابخانه ها به پاتوق های فرهنگی به این مهم دست یافته است.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، هادی نوری در دیدار با فرماندار شهرستان صومعه سرا، یکی از مهم ترین مولفه های گسترش فرهنگ خواندن در جامعه را تعریف پیوست فرهنگی در پروژه های عمرانی عنوان کرد.

مدیرکل کتابخانه  های عمومی استان گیلان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در تقویت فرهنگ مطالعه بخصوص در بین جوانان، این موضوع را مسئولیت مهم مسئولین در کشور و استان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه باید از تجربه کشورهای توسعه یافته در این زمینه استفاده کرد گفت: تغییر نگاه مردم و مسئولین به مقوله مهم فرهنگ سازی در همه زمینه ها از کتابخانه های عمومی آغاز می شود.

مدیرکل کتابخانه  های عمومی استان گیلان در ادامه تاکید کرد: امروز نهاد کتابخانه های عمومی با تبدیل کتابخانه ها به پاتوق های فرهنگی به این مهم دست یافته است.

وی با اشاره به وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا اقدامات انجام شده در این مجوعه را مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: نگاه فرهنگی مسئولین شهرستان صومعه سرا موجب رونق کتاب و کتابخوانی در این منطقه شده است.

نوری همچنین یکی از مهمترین مسائل موجود در این شهرستان را تکمیل کتابخانه عمومی روستای تنیان و اختصاص اعتبارات کافی برای تامین نیازهای کتابخانه های عمومی عنوان کرد.

افزایش اعتبارات فرهنگی شهرستان صومعه سرا به میزان 20درصد

فرماندار شهرستان صومعه سرا نیز ضمن قدردانی از توجه اداره کل کتابخانه های عمومی استان به مشکلات کتابخانه های عمومی صومعه سرا از افزایش اعتبارات فرهنگی شهرستان صومعه سرا تا سقف ۲۰ درصد کل بودجه سال جاری شهرستان خبر داد.

علی فتح الهی تصریح کرد: در چند ماه اخیر سعی کردیم از تمام کانون های فرهنگی و هنری با هدف بررسی و رفع مشکلات این مراکز بازدید نماییم تا شاید بتوانیم تقویت این حوزه نقش موثر ایفا کنیم.

وی از لزوم بها دادن و ایجاد انگیزه به هنرمندان و فعالین فرهنگی که عامل اصلی ارتقاء فرهنگ جامعه هستند سخن گفت و ادامه داد: اگر پیوست فرهنگی در کنار همه کارها لحاظ شود قطعا در رسیدن به نتیجه موثر خواهد بود.

فرماندار صومعه سرا همچنین عملکرد اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا در فرهنگسازی خواندن در این شهرستان را بسیار مثبت دانست.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه با حضور در منزل شهید میرنوری یزدان پرست با خانواده این شهید گرانقدر دیدار کرد.

هادی نوری در دیدار با پدر و مادر این شهید دفاع مقدس، زندگی آمیخته با سادگی این مردان بی ادعا را الگوی مناسبی برای همه مردم، بویژه مسئولین دانست و با بیان اینکه امروز بیش از گذشته نیازمند توجه به ساده زیستی هستیم خاطرنشان کرد: زندگی این عزیزان در جبهه های نبرد بسیار ساده بود و اگر امروز بتوانیم این سادگی فکر و اندیشه ایشان را در زندگی فردی و اجتماعی بکار ببندیم یقینا بسیاری از مشکلات جامعه رفع خواهد شد.

نوری شهدا را بهترین الگو برای نسل جوان دانست و خاطرنشان کرد: شهدا قهرمانانی بودند که برای عزت و سربلندی میهمن اسلامی از جان خود گذشتند و خون پاک خود را تقدیم نهال نوپای انقلاب کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه این دیدار با حضور در مزار سه شهید گمنام شهرستان صومعه سرا و قرائت فاتحه به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کرد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: