• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-53289-5
  • خبرنگار : 1
  • منبع خبر : رشت

نصب إلمان کتاب در پارک شهر رشت

شهردار منطقه دو رشت گفت:إلمان کتاب در ضلع جنوبی پارک قدس شهر رشت توسط منطقه دو شهرداری رشت نصب شد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،مرتضی عاطفی مدیر منطقه دو شهرداری رشت گفت:إلمان شهری به عنوان یک عنصر خاص، نماد شاخص شهری است که امروزه جایگاه آن در شهرسازی به عنوان یکی از دغدغه های معماران وشهرسازان مطرح است.

عاطفی بیان کرد:از جمله عناصر مهمی که در هویت بخشیدن به شهرها به صورت شناسنامه ای گویا،از گذشته و حال شهر، نقش اصلی را در معرفی آن به مخاطب دارند، إلمان ها هستند .

مدیر منطقه دو شهرداری رشت اضافه کرد:إلمان های شهری در ایجاد هویت،زیبایی،تصویر ذهنی و خوانایی و در نتیجه نقش آن ها در افزایش کیفیت شهرها می باشد که متاسفانه در کشور ما کمتر مورد توجه قرار گرفته و دچار بی مهری شده است و این در حالی است که فضاهای شهری سرزنده و پویا معرف یک شهر شاداب و باحیات اجتماعی بالا هستند که می توانند کیفیت مناسبی از زندگی را در اختیار شهروندان قرار دهند .

وی با بیان اینکه إلمان ها می توانند منعکس کننده هنر،خاطرات، اتفاقات و اعتقادات مردم یک شهر باشند،این عناصر شهری را در برخی موارد به عنوان یک سمبل فرهنگی اجتماعی و یا سیمای انسانی دانست و اظهار کرد:شهر رشت به واسطه فرهیختگان و اندیشمندان خود،همواره مهد فرهنگ و تمدن در ایران و جهان بوده است و لذا بیان مفاهیم ارزشمند فرهنگی و اجتماعی مانند کتاب و کتابخوانی که در بین مردم این شهر دارای جایگاه ویژه ای است می بایست مورد توجه خاص قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: