• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-52889-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل آبفار گیلان:

شبکه های آبرسانی 30 درصد روستاهای شهرستان رشت فرسوده است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با بیان اینکه شبکه های آبرسانی 30 درصد روستاهای شهرستان رشت فرسوده است،بر بازسازی خطوط انتقال و توزیع آب شرب روستاهای این شهرستان تاکید کرد.

محبعلی رنج ور در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان، با اشاره به آخرین وضعیت تاسیسات آبرسانی روستایی شهرستان رشت، اظهار کرد:فرسودگی و مستهلک بودن شبکه های آبرسانی مهم ترین مشکل تامین پایدار آب شرب روستاهای این شهرستان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان با بیان اینکه شبکه های آبرسانی 30 درصد روستاهای شهرستان رشت فرسوده است،بر بازسازی خطوط انتقال و توزیع آب شرب روستاهای این شهرستان تاکید کرد.

وی ادامه داد:امیدواریم با پیگیری و حمایت های نمایندگان شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، اعتبارات مناسبی از ردیف ملی برای بازسازی شبکه های آبرسانی روستایی این شهرستان اختصاص یابد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون 300 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح آبرسانی به 25 روستای بخش مرکزی رشت هزینه شده است، تصریح کرد:آبرسانی به این روستاها در قالب طرح جامع آبرسانی به یک هزار روستای گیلان انجام می شود.

رنج ور با اشاره به پیشرفت کار طرح تکمیل خط انتقال آب آشامیدنی روستای سراوان،خاطرنشان کرد:تکمیل شبکه آبرسانی روستاهای فشتم،طارمسر و اسلام آباد نیز در دست اجراست.همچنین طرح تامین آب شرب روستاهای دهبنه و نشرودکل بخش سنگر هم تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل آبفار گیلان در ادامه از ارتقای كیفیت آب شرب 900 خانوار روستای سراوان شهرستان رشت خبر داد و عنوان کرد: به منظور تامین آب شرب پایدار و با کیفیت این خانوارهای روستایی، یک حلقه چاه در منطقه سراوان تجهیز و وارد مدار بهره برداری شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از 44 هزار مشترک روستایی شهرستان رشت از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارند،گفت:بیش از 30 میلیون ریال برای اجرای این طرح ارتقای کیفیت آب آشامیدنی هزینه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: