• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-52589-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

پارک بوجاق در طمع آتش متصرفان اراضی سوخت

طمع متصرفان اراضی آتش به جان پارک بوجاق انداخت.  

به گزارش ایسنا منطقه گیلان لطیف جواهردشتی رییس پارک ملی بوجاق کیاشهر با اشاره به آتش سوزی شب گذشته در پارک ملی بوجاق گفت:با بسیج تمام امکانات شهرهای لشت‌نشا و بندرکیاشهر و همچنین استفاده از امکانات و خودروهای سنگین پادگان سپاه پاسداران در منطقه زیباکنار بعد از ساعت ها تلاش موفق شدیم با ایجاد آتش‌بر و نیز دیگر اقدامات فوریتی،آتش سوزی ایجاد شده را مهار کنیم.

وی افزود:در این فصل معمولا به دلیل گرمای هوا و خشک بودن سطح منطقه و نیز بی‌احتیاطی گردشگران حریق‌هایی در سطح پارک ملی ایجاد می‌شود که باعث از بین رفتن پوشش گیاهی در سطح منطقه می‌شود.

وی ادامه داد:دشت سفیدرود در پارک ملی در فصل پاییز و زمستان زیر آب می‌رود و زیستگاه هزاران قطعه پرنده مهاجر است، اما با گرم شدن هوا و در فصل تابستان بدلیل خشک شدن سطح منطقه شرایط برای بروز حوادث آتش سوزی محیا می‌شود که لزوم توجه گردشگران و اهالی منطقه را می‌طلبد.

جواهردشتی خاطر نشان کرد:در مواردی مشاهده می‌شود که عده‌ای متخلف به منظور تصاحب غیر قانونی اراضی پارک ملی اقدام به ایجاد حریق تعمدی می‌کنند که بدلیل خشکی منطقه و علفزار بودن آن ، آتش سوزی به سرعت از کنترل خارج شده و باعث بروز خسارات فراوانی می‌شود.

رییس پارک ملی بوجاق خاطرنشان کرد:با رایزنی‌های صورت گرفته با مقامات حوزه قضایی بندرکیاشهر و نیروی انتظامی در این خصوص تصمیماتی گرفته شده که رسیدگی به پرونده‌ها با جدیت و سرعت عمل بیشتر و برخورد شدید با مسببین از جمله آنهاست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: