• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-51489-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

25 لغایت 28 مرداد؛ برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند در لاهیجان

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان گفت:هشتمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند از 25 لغایت 28 مرداد در شهر لاهیجان برگزار می شود.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،فیروز فاضلی در گفتگو با خبرنگاران،اظهار کرد:هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان و با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه بسیار خرسندیم که زاویه دید مسئولان شهری از لحاظ فرهنگی بدین اندازه قوی و بالاست،تاکید کرد: تداوم هر چیز باعث می شود آن مقوله به فرهنگ تبدیل شود و الحمدلله نقش جشنواره تئاتر خیابانی شهروند که حاصل یک خرد جمعی است در فرهنگ سازی بدیهی می باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه تئاتر خیابانی، رسانه ای ارزشمند،تاثیرگذار و مردمی است،ادامه داد: این هنر می تواند با ارتباط صمیمی و رو در رو با مخاطب خاص و عام به طرح مسایل اساسی و مشکلات پرداخته و با تقویت شناخت، انگیزه و شور در ساختن جامعه ای سالم و مطلوب تاثیرگذار باشد.

فاضلی «حفظ ریشه های فرهنگ اصیل ایرانی – اسلامی»،«ارتقای سطح دانش شهروندی،بهبود زندگی شهری» و «استحکام پیوند شهروندی، مشارکت در ساختن شهر سالم و پاک» را از اهداف برگزاری هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان عنوان کرد.

وی یادآور شد:جشنواره امسال دارای 2 مرحله بود که در مرحله اول 310 طرح و ایده از 25 استان به دبیرخانه جشنواره ارسال و 75 طرح در مرحله اول پذیرفته شد؛از 63 اثر تولید شده پس از ارزیابی داوران،15 نمایش برای اجرا در بخش مسابقه و 5 نمایش در بخش کودک پذیرفته شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری هشتمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند از 25 لغایت 28 مرداد در شهر لاهیجان خبر داد و خاطرنشان کرد:موضوعات شهروند،شعار سال،آسیب های اجتماعی و ترویج کتاب و کتابخوانی از موضوعات مورد توجه هشتمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: