• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-6190-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دکتر رنجکش کیسمی تأکید کرد:

ضرورت تکمیل زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا بر ضرورت تکمیل زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه گیلان، «دکتر یونس رنجکش کیسمی» در جریان آغاز عملیات پروژه 30 میلیارد ریالی لایروبی بندر آستارا که با حضور «مهندس محمد راستاد» عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور و مدیر کل بنادر و دریانودی استان گیلان آغاز شد، اظهار کرد: با توجه به جایگاه اقتصادی شهرستان، وجود منطقه ویژه اقتصادی و بندر چند منظوره، تکمیل زیرساخت های بندری در آستارا ضرورت دارد و از نیازهای جدی می باشد.

وی با اشاره به تأکیدات «دکتر محمدعلی نجفی» استاندار گیلان در خصوص رفع موانع و مشکلات موجود در توسعه بندر آستارا، خاطر نشان کرد: در همین راستا، در حال حاضر شاهد آغاز پروژه لایروبی بندر چند منظوره شهرستان هستیم.

وی افزود: امیدواریم با اتمام عملیات لایروبی این بندر و مهیا شدن ورود آسان کشتی های 5 هزار تنی، شاهد پویا تر شدن فعالیت بندر و منطقه ویژه اقتصادی این بندر باشیم.

دکتر رنجکش در ادامه به برخی ویژگی های بندر آستارا اشاره کرد و گفت: بندر آستارا نخستین بندر فعال خصوصی کشور می باشد که دو پست اسکله با ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا تا یک میلیون تن در زمینی به مساحت 61 هکتار در آن احداث شده است.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون ارتباط تجاری بندر آستارا با بنادر حاشیه دریای خزر از قبیل بندر باکو و هوسان در جمهوری آذربایجان، بندر آکتائو در قزاقستان، بندر ماخاچ کالا(مخاچ قلعه) در جمهوری داغستان و آستاراخان در روسیه برقرار است.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه از نخستین سال تأسیس بندر آستارا در سال 1392 تاکنون، کالاهای متنوعی در این بندر تخلیه و بارگیری شده است، تصریح کرد: انواع چوب، گندم، تخته نراد، سنگ کلینگر،کربنات کلسیم،انواع سیمان،دی اکسید تیتانیوم،کاشی و سرامیک، مصنوعات فلزی،گچ ساختمانی،رول آهن، انواع پلی‌اتیلن، نمک صنعتی،فتالیک و مشتقات، شمش آهن، MDFخام، PVCو مشتقات آن و سنگ گرانیت در عملیات تخلیه و بارگیری این بندر ثبت شده است.

وی در پایان افزود: فاصله منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تا بندر باکو 133 مایل دریایی، بندر آکتائو 350 مایل دریایی، بندر ترکمن باشی 240 مایل دریایی، ماخاچ کالا (مخاچ قلعه) 373 مایل دریایی، آستاراخان 240 + 170 مایل دریایی،فریدون کنار 205 مایل دریایی، بندر انزلی 65 مایل دریایی، بندر نوشهر 165 مایل دریایی و بندر امیرآباد 235  مایل دریایی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: