• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-41989-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان:

جهاددانشگاهی به فرهنگ سازی محیط زیست کمک کند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان خبرگزاری ایسنا را یکی از اقدامات خوب جهاددانشگاهی از زمان تاسیس دانست و گفت: جهاددانشگاهی در کنار ایسنا می تواند به فرهنگ سازی محیط زیست کمک کند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، کیوان محمدی در دیدار با رئیس و معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان که در آستانه روز خبرنگار در دفتر خبرگزاری های ایسنا و ایکنا برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس نهاد جهاددانشگاهی در 16 مرداد سال 59، اظهار کرد: جهاددانشگاهی در همه عرصه ها خدمات بسیار شایان توجهی را به کشور ارائه داشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان خبرگزاری ایسنا را یکی از کارهای خوب جهاددانشگاهی دانست و تصریح کرد:خبرگزاری ایسنا یکی از معتبرترین منابع در سطح ملی و محل رجوع بسیاری از رسانه هاست.

وی ضمن قدردانی از مجموعه همکاران ایسنا در استان،افزود:امیدواریم که خبرگزاری ایسنا بیش از گذشته بر روی مسائل اساسی استان خصوصا مسائل زیست محیطی کار کند،زیرا بسیاری از معضلات مانند اقتصاد و اشتغال با سرمایه گذاری حل می شود، اما حوزه محیط زیست به فرهنگ سازی نیاز دارد.

این مقام مسئول با اشاره به نقش رسانه ها از جمله ایسنا در این فرهنگ سازی،خاطرنشان کرد:قسمت عمده فرهنگ سازی زیست محیطی بر عهده رسانه هاست لذا برای اولین بار در سال 95، یک میلیارد تومان بودجه برای کار فرهنگی در حوزه محیط زیست تخصیص دادیم.

محمدی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در کنار ایسنا می تواند به فرهنگ سازی محیط زیست کمک کند،یادآور شد:فلسفه تاسیس جهاددانشگاهی کار جهادی و بدون چشمداشت است.

وی با بیان اینکه گیلانیان مردمان سختکوش و زحمتکش هستند،عنوان کرد:کاشت برنج در جلگه و برداشت چای و فندق در باغات شیبدار کار آسانی نیست،اما متاسفانه امروز همه به دنبال کار دولتی هستند.از رسانه ها انتظار داریم به فرهنگ سازی در زمینه کار کردن و سختکوشی بپردازند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به پتانسیل های زیبای گیلان در عرصه توریسم،اضافه کرد:متاسفانه با معضل خشونت پرخاشگری اجتماعی مواجه هستیم و باید از طریق رسانه ها جامعه را آرام کنیم.

مهندس جمشید رسایی نیز در این دیدار،به تبیین اقدامات پژوهشکده محیط زیست جهادانشگاهی پرداخت و اظهار کرد: چهارمین گردهمایی گروه های دانشجویی حامی محیط زیست مهرماه 96 در گیلان برگزار خواهد شد که امیدواریم قدم موثری در راستای فرهنگ سازی محیط زیست باشد.

رئیس جهاددانشگاهی گیلان اولویت پژوهشکده محیط زیست را فرهنگ سازی زیست محیطی دانست و گفت:سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همواره از اقدامات جهاددانشگاهی پشتیبانی کرده است و اگر مشکلات کشور در بخش بودجه بهبود یابد،مطمئن هستیم که این حمایت ها بیشتر می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: