• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-41089-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با حضور در گلزار شهدای رشت صورت گرفت؛

برگزاری آیین تجدید میثاق جهادگران دانشگاهی گیلان با شهدای انقلاب

آیین تجدید میثاق با شهدای انقلاب اسلامی همزمان با 16 مرداد،سالروز تاسیس نهاد جهاددانشگاهی در گلزار شهدای رشت برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،مهندس جمشید رسایی در آیین تجدید میثاق با شهدای انقلاب اسلامی که همزمان با 16 مرداد، سالروز تاسیس نهاد جهاددانشگاهی در گلزار شهدای رشت برگزار شد،با اشاره به اجرای این سنت حسنه برای چهارمین سال متوالی،اظهار کرد:مجموعه جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی وظیفه پاسداری از راه شهدا را بر عهده دارد.

وی خواستار اهتمام ویژه همکاران جهاددانشگاهی در زنده نگه داشتن راه و رسم شهدا شد و افزود:شهدا نیازی به ما ندارد بلکه ما نیازمند شهدا هستیم.حضور در گلزار شهدا روحیه بخش است و این فرصت را ایجاد می کند تا عملکردمان را با جایگاه و آرمان شهدا مقایسه کنیم.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان با اشاره به پیام وصیت نامه های شهدا،خاطرنشان کرد:عمده وصایای شهدا به کسب رضای الهی در انجام امور توصیه دارد.در واقع توکل بر خدا و رضای الهی مدنظر شهدا قرار داشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه شهدا تقوا را در خود تقویت کرده بودند،گفت:شهدا همه کارها را براساس تقوا انجام می دادند، زیرا انسان بدون تقوا و رضایت الهی سعادتمند نخواهد شد.

رسایی مراسم تجدید میثاق با شهدا را فرصتی برای مرور وظایف جهادی دانست و تصریح کرد:امروز به عنوان یک جهادگر دانشگاهی انتظارات زیادی از ما وجود دارد لذا باید به اصلاح عملکردمان بپردازیم و روز به روز مسیر خودمان را به راه شهدا نزدیک کنیم. قطعا هرچقدر توکل ما بیشتر باشد،خداوند بیشتر به ما کمک می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: