• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-5090-5
  • خبرنگار : 21
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری نمایشگاه تخصصی مشترک ایران و استرالیا در منطقه آزاد انزلی

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در دیدار با  معاون سفیر استرالیا پیشنهاد برگزاری نمایشگاه تخصصی مشترک ایران و استرالیا به میزبانی این منطقه را مطرح کرد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان،مهندس مسرور، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در دیدار با معاون سفیر استرالیا با اشاره به مزایا و معافیت های قانونی منطقه و ظرفیت ها و توانمندی های متنوع صنعتی، صادراتی و بازرگانی منطقه آزاد انزلی در کریدور شمال جنوب،مجتمع بندری کاسپین را فرصت بسیار خوبی برای بازرگانان استرالیایی جهت ترانزیت کالا به کشورهای حاشیه خزر و مسیر تجاری نوستراک اعلام و اظهار کرد:با حضور رئیس جمهور ایران،دو پست از مجموع اسکله های این مجتمع بندری افتتاح شده،که بدلیل دارای بودن پسکرانه مناسب و قرار گرفتن شهرک های صنعتی منطقه در پسکرانه این مجتمع جزو بنادرنسل سوم جهان محسوب می شود و بستر مناسبی برای ترانزیت سریع کالاها و فرآوری محصولات استرالیا به کشورهای منطقه و حاشیه خزر است.

وی پیشنهاد برگزاری نمایشگاه تخصصی مشترک ایران و استرالیا به میزبانی این منطقه را مطرح کرد و افزود:با عنایت به جایگاه جهانی استرالیا در کشاورزی و صنایع وابسته و مباحث زیست محیطی و صنایع دریایی و حوزه های صنعتی و همچنین  پتانسیل های طبیعی و محصولات کشاورزی و شیلاتی استان گیلان به ویژه چای و برنج،ظرفیت های مناسبی جهت همکاری دو جانبه به ویژه در زمینه انتقال تکنولوژی و تجربیات زیست محیطی استرالیا و صادرات محصولات کشاورزی گیلان وجود دارد.

در ادامه تیموتی جان پترسون، معاون سفیر استرالیا در ایران با استقبال از طرح پیشنهادی برگزاری نمایشگاه مشترک دو جانبه، این نمایشگاه را فرصت مناسبی جهت آشنایی تجار دو کشور با توانمندی های یکدیگر ارزیابی کرد و افزود: خوشحالیم که با توجه به تجربیات موفق ما در زمینه مدیریت منابع آبی، تولید محصولات کشاورزی و مباحث زیست محیطی بتوانیم با یکدیگر همکاری داشته باشیم.

جان پترسون با بیان اینکه در تلاشیم که سطح روابط تجاری دو کشور را به دوران قبل از تحریم ها  بازگردانیم، تاکید کرد: با بازگشایی دفتر تجاری استرالیا در تهران در سال گذشته زمینه های گسترش همکاری ها در زمینه های نفت و گاز، معدن و کشاورزی و شیلات فراهم شده است.

گفتنی است؛ معاون سفیر استرالیا در ایران از بخش های مختلف مجتمع بندری کاسپین، امکانات گردشگری موجود در فاز تجارت و گردشگری منطقه بازدید بعمل آورد. در این دیدار معاونین و مدیران سازمان و نماینده وزارت خارجه در گیلان نیز حضور داشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: