• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-4590-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

تولید فندق در تالش 10درصد افزایش یافت

مدیرجهادکشاورزی تالش گفت: امسال شاهد افزایش 10درصد تولید فندوق در این شهرستان هستیم.

علی موسوی در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه گیلان گفت: 300 باغدار تالشی برداشت فندق را از 135 هکتار باغ فندق خود در مناطق کوهستانی این شهرستان آغاز کردند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود، امسال 148 تن فندق به ارزش 150 میلیارد ریال در تالش برداشت شود، افزود: این مقدار فندق در مقایسه با مدت مشابه  پارسال 10 درصد بیشتر خواهد بود.

مدیر جهاد کشاورزی تالش با بیان اینکه 70درصد درختان فندق تالش خودرو است،خاطر نشان کرد: واگذاری اراضی شیبدار دارای درختان فندوق به مردم ، می‌تواند به افزایش اشتغال جوانان تالشی و افزایش تولید محصول فندق در شهرستان تالش منجر شود.

وی تصریح کرد: در صورت نظارت جهاد کشاورزی بر این باغات خودرو و نگهداری باغات خودروی فندوق   توسط مردم،شاهد توسعه اقتصادی کشاورزان شهرستان خواهیم بود.

موسوی گفت: در حال حاضر امکان واگذاری صد هکتار از اراضی باغات خودروی فندوق به شرط نظارت جهشی بزرگ در تولید فندوق تالش ایجاد خواهدشد.

مدیرجهاد کشاورزی تالش افزود: در برخی از مناطق که به صورت خودرو فندق تولید می‌شود، میزان تولید 200کیلو است، این در حالیست که با هرس کردن درختان و نگهداری های لازم این میزان تولید به 2هزارتن افزایش خواهد یافت.      

 


 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: