• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-3194-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

خاصی پور:

نخستین دوره جشنواره استانی "فریزبی" در آستارا برگزار می شود

رئیس اداره ورزش و جوانان بندر مرزی آستارا از برگزاری نخستین دوره جشنواره استانی "فریزبی" در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، «وحید خاصی پور» در جلسه هماهنگی جشنواره استانی فریزبی که در سالن مسابقات کانون شطرنج مجموعه ورزشی وحدت برگزار شد،اظهار کرد:معرفی رشته های مختلف ورزشی و فعال نمودن کمیته های مختلف وابسته به هیأت های ورزشی از اولویت های دست اندرکاران اداره ورزش و جوانان شهرستان مرزی بندر آستارا می باشد.

وی ادامه داد:در حال حاضر بالغ بر 35 هیأت ورزشی با کمیته های مختلف، تحت نظر اداره ورزش و جوانان شهرستان فعالیت می کنند که در تلاش هستیم، این رشته ها با استفاده از روش های استعدادیابی، بر اساس علاقمندی افراد، رشد و توسعه یابد.

خاصی پور نقش خانواده ها را در معرفی رشته های ورزشی به فرزندان بسیار تأثیرگذار برشمرد و اضافه کرد: جشنواره فریزبی استانی آستارا، رأس ساعت 18 عصر روز پنج شنبه 19 مرداد ماه در ساحل سفیر امید شهرداری برگزار می شود.

راه اندازی 21 کمیته زیر نظر هیأت ورزش های همگانی آستارا

داود دوستدار، رئیس هیأت ورزش های همگانی در این جلسه با بیان اینکه رشته ورزشی "فریزبی" از کمیته های زیر مجموعه هیأت ورزش های همگانی می باشد، خاطر نشان کرد: با توجه به ماشینی شدن جامعه، نیاز به ورزش بیش از پیش نیز نیاز است.

وی با اشاره به اینکه باید به ورزش از دو بعد قهرمانی و همگانی پرداخته شود،تصریح کرد:حدود 48 کمیته زیر نظر هیأت ورزش های همگانی فعالیت می کند که در حال حاضر 21 کمیته در هیأت آستارا راه اندازی شده است.

دوستدار پرداختن به ورزش را تأمین کننده سلامت جسمی و نشاط روحی عنوان کرد و گفت:اگر بخواهیم ورزش آستارا به شکل همه جانبه ای توسعه یابد، باید تعامل و همکاری بین مسئولان با دست اندرکاران ورزشی و هیأت های ورزشی بیشتر گردد.

وی اضافه کرد:توسعه فرهنگ ورزشی نیز این کمک را می کند که به چشم انداز مدنظر ورزش های همگانی نزدیک شویم.

وی در پایان در خصوص ویژگی های ورزش "فریزبی" توضیح داد: در این بازی از یک صفحه مدور لبه‌دار به قطر ۲۰ تا ۲۵ سانتی‌متر استفاده می شود که در سویی آن را به آسمان پرتاب می‌کنند و در سوی دیگر آن را می‌گیرند.

به گزارش ایسنا،در این جلسه اعضا و کمیته های هیأت ورزش های همگانی و تعدادی از روسای هیأت های ورزشی شهرستان حضور داشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: